Uzun bir aradan sonra geçtiğimiz 2017 yılında Reputation albümünü çıkaran Taylor Swift’in şarkılarının albümü yayınlanmadan önce sızdırılmasından korktuğu için klibindeki dansçılarına bile dinlettirmediği ortaya çıktı.

Look What You Made Me Do ve End Game adlı şarkılarının kliplerini albüm yayınlanmadan aylar önce çeken Swift, bu esnada klipte oynayan dansçıların şarkıları bilmeden dans ettiğini açıkladı:

“Dansçılarımı çok takdir ediyorum. Çünkü ortada çalan bir müzik yokken varmış gibi davranıyorlar. Ben ise kulaklık takıyorum. Onlar bir takım ses kayıtları ile dans ediyorlar. Gerçekten emek gerektiren bir iş.”

End Game klibinin çekim arkasında bu sözleri sarf eden genç sanatçı şarkılarını sadece kendisinin dinlediğini de söylemiş oldu.

Ed Sheeran ise Swift’in yeni albümündeki şarkılarını yakın arkadaş olmalarına rağmen çok zahmetli şekilde dinlediğini itiraf etti:

“Bir keresinde Taylor Swift, şarkısını dinlemem için bir görevliyi yanıma uçak ile gönderdi ve şarkısı kilitli bir evrak çantasının içindeki iPad ile geldi. Şarkıyı dinledikten sonra beğenip beğenmediğimi sordular ve ben ‘beğendim’ dedikten sonra kilitli evrak çantasını alıp tekrardan geri uçtular.”