Noel Hediyeleri

Bir Hristiyan bayramı olarak dünyanın pek çok yerinde, özveri ile kutlanan Noel’in temeli, antik çağlardan beri olduğu bilinen Yule ve Saturnalia bayramlarına dayanmaktadır. Bu bayramlarda Roma ve paganların kış festivalleridir. Elbette dini olarak özel kutlanma amacı, Hz. İsa’nın doğduğu günü hatırlayıp anmak.
Noel Hediyeleri
Bir Hristiyan bayramı olarak dünyanın pek çok yerinde, özveri ile kutlanan Noel’in temeli, antik çağlardan beri olduğu bilinen Yule ve Saturnalia bayramlarına dayanmaktadır. Bu bayramlarda Roma ve paganların kış festivalleridir. Elbette dini olarak özel kutlanma amacı, Hz. İsa’nın doğduğu günü hatırlayıp anmak. 25 Aralık’ta yapılan kutlamalara 24 Aralık olan Noel arefesinden başlanır. Kimi toplumlarda kutlamaların 26 Aralık’ta da devam ettiği gözlemlenir. 20.yy dan itibaren noel bayramının yaygınlaşmasıyla birlikte hristiyan olmayan toplumlarda, Yılbaşı eğlencesi olarak kutlanmaya başladı. Yani günler önceden süslenen çam ağaçları, ökse otu geleneği, hindi pişirme, hediyeleşme gibi birçoğu Noel’e ait etkinlikleri, yılbaşlarına aktardık. Bu sebeptendir ki ülkemizde bu iki ayrı anlamı olan günler karıştırılıp tek kutlama sanılmakta. Hem tatil hem de doyasıya eğlence olarak beklenen noele günler kaldı. Ev ve ofislerde tüm ihtişamıyla ışıl ışıl bekleyen ağaçların altına hediyeleri teker teker yerleştirme zamanı. Sevdiğiniz insanların, hayatlarına gerçek anlamda faydası olup hediye tadı alabileceği sürprizleri, bodo.com’da inceleyin.
Erkeğe Noel Hediyeleri
Yılın sonunda yapılacak kutlamalara yaklaşırken Noel Hediyeleri bodo.com’dan seçilir. Çünkü tüm yaşamımız boyunca yaptığımız güzel şeyler, denemekle ortaya çıkar. bodo.com’un hediye tarzı da tam olarak denemek üzerine! Erkeklere verilecek hediyelikler konusunda, zevklerine hakim olamama problemi yaşadığınız çok olur. bodo.com’da kararsızlık yaşamaktan korkmazsınız çünkü mutlaka, onunla ilgili hakim olduğunuz bir konu olur. ‘’İki Kişi için VR Sanal Gerçeklik Oyunu’’: sanal gerçeklik kulübünde yer alan oyunlardan 60 dk içinde dilediğiniz kadarını oynayabileceğiniz bir deneyim. ‘’Yelken ile Tanışma Eğitimi’’: denize yelkenli tekneyle açılmanın tüm temel yetilerine sahip olursunuz. ‘’Tırmanış Eğitimi’’: özellikle spor yaptığını bilip bu sporu denemediğini bildiğiniz erkeklerin hayatlarında yeni heyecan yaratacak sürprizlerden. ‘’Kendi Aracınız ile Off Road Sürüş Eğitimi’’: aracıyla engebeli arazilerde çıkacağı maceralara ön hazırlık olması açısından sunabileceğiniz dikkat çeken deneyim hediyelerinden biri daha. ‘’Asya Yakasında Aroma Masajı’’: kış soğuğunun bedeni daha da yorduğu bu zamanlarda, hepimizin ihtiyaç duyduğu! Hiç beklemeden hediye siparişlerine başlayın!
Kadına Noel Hediyeleri
Kadınlar bu aralık aldıkları bodo hediyeleri ile yeni yıla büyük ve güzel bir motivasyonla başlayacaklar! ‘’İki Kişi için Asya Yakasında Shiatsu Masajı’’: Japonların yüzyıllardır uyguladıkları terapi yöntemlerinden biri olan Shiatsu sayesinde bedende bloke olan noktalarda enerji akışı tekrar sağlanır. ‘’İki Kişi için Hafta Sonu Kaplıca Tatili’’: eşinize ve kendinize bu hediyeyle, geçen yıla ödül gelecek yıla motivasyon vermiş olun. ‘’Antigravity Yoga ve Meditasyon Kursu’’: annenize, kız kardeşinize, sevgilinize ya da kime isterseniz yoga ile yıla huzurla başlama imkanı tanıyın. ‘’Dalış Kursu’’: bodo’da deneyim kullanım süresi 9 ay olduğundan bu gibi sıcak havalara uygun deneyimleri gönül rahatlığıyla sunarsınız. Bu çok özel hediye deneyimini yaşamak ya da yaşatmak için sadece bodo’ya!