Hangimiz bir kraliyet ailesinin üyesi olmak istemeyiz ki? Her yerde prenses/prens/kraliçe… vs unvanlarla anılmak, sayılmak.

Anlaşılan Prens Harry ve Düşeş Meghan Markle, bunu istemiyor.

Geçen haftalarda İngiliz kraliyet ailesinden, unvanlarindan ayrıldıkları, kraliçenin de onayıyla resmiyete kavuşmuş ve medyaya duyurulmuştu ancak prens Harry ve Meghan Markle’ın İngiliz kraliyet ailesinden ayrılmasının yankıları sürüyor.

Simdiye kadar merak edilen bir “perde arkası” bazı iddialar da yavaştan su yüzüne çıkmaya başladı. O da Prens Harry’nin birkaç yıl öncesine kadar kelimenin tam anlamıyla yediği- içtiği ayrı gitmeyen ağabeyi Prens William’ın ve eşinin bu gelişmeler karşısında neler hissettiği…

Prens Harry ve Meghan Markle’ın Kanada’ya taşınmasından sonra ortaya atılan iddialardan biri de iki eltinin Archie bebek yüzünden gerilim yaşadığı.

Radar adlı sitenin iddiasına göre Prens Harry ve Markle’ın Kanada’ya taşınmasından sonra Prens William ve Kate Middleton’ın da keyfi yerine geldi.

Radar’a konuşan bir kaynak, özellikle Prens William’ın Meghan’dan hoşlanmadığını ve gidişinden dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Bu kaynak aynı düşünceyi Kate Middleton’la paylaştığını one sürdü.

Aslında iki kardeş arasındaki “Meghan gerilimi” daha çiftin düğününden önce başlamıştı. Basına yansıyan iddialara göre Prens William, kardeşinden evlilik konusunda acele etmemesini istemiş, ancak Prens Harry bu uyarıyı dikkate almamıştı.

Gazete sayfalarına yansıyan bir başka iddia da aslında iki aile arasındaki gerilimin her geçen gün giderek yükseldiği yolunda. Bunlar arasında her iki çifti de en çok etkileyen olaylardan biri Prens Harry ve Meghan Markle’ın oğlu Archie’nin doğumundan kısa bir süre sonra yaşandı.

İddialara göre iki kardeşin arası, minik Archie’nin doğumundan sonra daha da samimilesmis ve beraber vakit geçirmeye başlamışlar.

Bu esnada ettiler de birbirleriyle sık vakit geçirirken aralarında bebek büyütme hakkında bazı tartışmalar yaşanmış.

Markle “Ondan herhangi bir tavsiye istemiyorum” diye tepki gösterdi.

İşte bu sözlerin de iki aile arasındaki gerilimi biraz daha artırdığı ileri sürüldü.

Bu son iddialar, aslında bir zamanlar “muhteşem dörtlü” olarak anılan iki çiftin hiçbir koşulda birbiriyle geçinemediği yorumlarını da güçlendirdi.