Ana de Armas, 30 Nisan 1988’de Küba’da doğan bir aktrisdir. Asıl adı Ana Celia de Armas Caso’dur. Babası Kübalı ve annesi İspanyoldur. Çocukluğu Küba’nın başkenti Havana’da geçti ve 16 yaşında bir dizi oyunculuğu için İspanya’ya taşındı.

İlk başta bir model olarak çalışan de Armas, İspanya’da yaşarken birkaç İspanyol filminde yardımcı rollerde yer aldı ve daha sonra İngilizce konuşulan filmlerde çalışmak için Los Angeles’a taşındı. Kariyerine Amerikan televizyonunda başladı ve “Knock Knock” adlı bir dizideki rolüyle birçok hayran kazandı.

de Armas, daha sonra Blade Runner 2049, War Dogs, Hands of Stone ve Knock Knock gibi filmlerde rol aldı. 2019 yılında, Daniel Craig ile birlikte James Bond serisinin en son filmi No Time to Die’da yer aldı.

de Armas ayrıca 2021 yapımı Netflix filmi “The Gray Man” de rol aldı. Ayrıca, 2022’de yayınlanacak olan Marilyn Monroe’nun biyografisi “Blonde” filminde Monroe’yu canlandıracak.

de Armas, Keanu Reeves ve Denis Villeneuve gibi ünlü isimlerle çalışma fırsatı buldu ve birçok ödüle aday gösterildi ve ödül kazandı.

Kişisel hayatına gelince, de Armas, 2011-2013 yılları arasında İspanyol aktör Marc Clotet ile evlendi, ancak 2013’te boşandı. Daha sonra 2015-2016 yılları arasında Edgar Ramirez ile ilişki yaşadı. 2020 yılında, de Armas, Ben Affleck ile bir ilişki yaşadı ve çift, Aralık 2020’de ayrıldı.

Ana de Armas, 1.68 metre boyunda, 56 kilo ağırlığında, kumral saçlı ve kahverengi gözlü bir kadındır. Fiziksel olarak oldukça fit ve çekicidir.

Hobileri arasında seyahat etmek, kitap okumak, dans etmek, müzik dinlemek ve doğada zaman geçirmek bulunmaktadır. Ayrıca yoga yapmaktan ve fitness ile ilgilenmekten keyif alır. Sanatsal yönü de bulunmakta olup, resim yapmaktan ve fotoğraf çekmeyi sevmektedir.

Ana de Armas, kariyerine 2006 yılında İspanyol TV dizisi “El Internado” ile başladı. Daha sonra birçok İspanyol filmi ve televizyon dizisinde yer aldı. 2015 yılında “Knock Knock” adlı Amerikan filmiyle Hollywood’a adım attı. 2017 yılında, Ryan Gosling ve Harrison Ford’un başrol oynadığı “Blade Runner 2049” filmindeki Joi karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. Ayrıca, “Hands of Stone”, “War Dogs”, “Yesterday” ve “No Time to Die” gibi filmlerde yer aldı.

2023 yılında yayınlanacak olan “The Grey Man” adlı Netflix filminde Ryan Gosling, Chris Evans ve Dhanush ile birlikte rol alacak. Ayrıca, “Blonde” adlı filminde Marilyn Monroe karakterini canlandıracak ve “Deep Water” adlı filminde Ben Affleck ile başrolü paylaşacak. Bunun yanı sıra, “Three Seconds” adlı filminde de yer alacak.