CHUNGHA, hayatta kalma programı Produce 101‘de 4. olup I.O.I grubunun bir üyesi olmasıyla tanınan Koreli bir solo sanatçıdır.

Hadi, CHUNGHA‘nın genel profiline bakalım!

Gerçek adı: Kim Chan-mi (Fakat resmî olarak adını “Kim Chungha” olarak değiştirmiştir.)
Doğum tarihi: 9 Şubat 1996
Uyruğu: Güney Koreli

CHUNGHA, Güney Kore doğumlu olup 7-8 yıl Texas’da yaşamıştır.

CHUNGA ilk olarak YG Ent. seçmelerine katılmıştır. Fakat daha sonra JYP Ent. stajyeri olmuştur. Şu an ise M&H Ent. çatısı altında bulunmaktadır.

Hobisi tek başına film izlemektir. İyi olduğu konular ise; koreografiler ve dans etmektir.

Lakabı, adı bir alkol markasının adıyla aynı olduğu için “alkol”dür.

Herhangi bir bakım rutinine sahip olmadığını, yalnızca çok su içtiğini, yeteri kadar uyuduğunu ve sağlıklı beslendiğini söylemiştir.

CHUNGHA hakkında genel bilgilere sahip olduğumuza göre, K-Pop sektöründe nasıl parladığına bir göz atalım!

CHUNGHA, MNET tarafından yayınlanan hayatta kalma programı Produce 101‘daki başarısıyla ve “freestyle” danslarıyla adından söz ettirmeyi ve seyircilerin takdirini toplamaya başlamıştı. Azmi ve gayretiyle yarışmanın finaline kalmaya hak kazanıp yarışmanın dördüncüsü olarak hayaline “I.O.I” adı altında kavuşmuş oldu.

Bilgilendirme: Produce 101 yarışmasının amacı, idollük kariyerleri için 6 aylık bir zaman dilimi tanınmış 11 üyeye sahip bir kız grubu oluşturmaktı.

CHUNGA, I.O.I grubunun bir üyesi olarak çıkış yapmış olması hakkında “her zaman manevi bir tecrübe” şeklinde bahsetmiştir.

blank

I.O.I grubunun dağılma zamanı geldiğinde hayalinden vazgeçmemiş ve bu sefer solo bir idol olmak için çalışmalara başlamıştır. 20 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan “Week” isimli teklisiyle resmî olarak (hâlen aktif olan) solo çıkışını gerçekleştirmiştir.