Blackpink’in vokallerinden biri olan Jisoo, 3 Ocak 1995’te Güney Kore’nin Güney Jeolla Eyaleti’nde doğmuştur. Gerçek adı Kim Ji-soo’dur. Ailesiyle birlikte Güney Kore’nin başkenti Seul’e taşındıktan sonra eğitim hayatına burada devam etti.

Jisoo, eğitim hayatı boyunca dans etmeye karşı ilgiliydi. Ancak, YG Entertainment şirketinin stajyer seçmelerine katılmadan önce oyunculuk dersleri aldı ve bu alanda da başarılı oldu. 2011 yılında YG Entertainment’a katıldıktan sonra 3 yıl boyunca eğitim aldı.

2015 yılında Blackpink grubu üyeleri arasına seçildi ve 8 Ağustos 2016’da “Square One” adlı single’larıyla müzik dünyasına adım attılar. Jisoo, grup üyeleri arasında en uzun stajyerlik süresine sahip olan kişidir.

Jisoo, Blackpink’in popülerliği arttıkça dünya çapında hayran kitlesine sahip oldu. Grup, “Whistle”, “Playing with Fire”, “As If It’s Your Last”, “Ddu-Du Ddu-Du” ve “Kill This Love” gibi birçok hit şarkıya imza attı. Ayrıca, “Sour Candy” adlı şarkılarıyla Lady Gaga ile işbirliği yaptılar.

Jisoo, Blackpink dışında da bazı projelerde yer aldı. 2019 yılında, “Arthdal Chronicles” adlı televizyon dizisinde bir yardımcı karakter olarak yer aldı. Ayrıca, 2021 yılında “Snowdrop” adlı bir K-drama dizisinde başrol oynadı.

Jisoo’nun hayranları onun şirinliği ve enerjisi ile tanıyorlar. Ayrıca, çekiciliği ve güzelliği de geniş bir hayran kitlesine sahip olmasına neden oluyor. Kendisi hakkında pek fazla özel bilgi paylaşmayan Jisoo’nun hobileri arasında resim yapmak ve müzik dinlemek yer alıyor. Ayrıca, moda ve güzellikle ilgileniyor ve bu konularda da takipçileriyle paylaşımlar yapıyor.

Fiziksel özellikleri şöyledir:

  • Boyu: 162 cm
  • Kilo: 45 kg
  • Göz rengi: Kahverengi
  • Saç rengi: Siyah
  • Ten rengi: Beyaz

Jisoo, güzel görünümü ve tatlı kişiliği ile tanınmaktadır. Genellikle doğal bir makyaj tercih etmektedir.

Blackpink üyesi Jisoo’nun hobileri arasında oyuncak toplama, resim yapma, yemek yapma, şarkı söyleme, dans etme ve kedi besleme gibi aktiviteler bulunmaktadır. Ayrıca moda ve giyim konularına da ilgi duymaktadır.