Asıl adı Scott Ramon Seguro Mescudi olan ama bilinen sahne adıyla Kid Cudi, Amerikalı rapçi,şarkıcı,söz yazarı,oyuncu ve prodüktördür.

Doğum tarihi: 30 Ocak 1984 olan rapçi 36 yaşındadır. 2003 yılından günümüze kadar aktiftir.Kid Cudi Cleveland, Ohio, ABD’de dünyaya gelmiştir.Kid Cudi bir çocuk sahibidir.

2008 yılında çıkış teklisi “Day ‘n’ Nite”  Billboardlistesine top 5 e ulaştı.Cudi’nin çıkış albümü Man on the Moon: The End of Day(2009) RIAA tarafından iki kez platinum sertifikası aldı.

2010 yılında ise, Cudi oyunculukla ilgilendi ve HBOseries How to Make It in Americakastında yer aldı.Cudi daha sonra birkaç farklı filmde yer aldı, en bilinenleri ise, Goodbye World(2013), Need for Speed(2014)

 2019 yılına kadar, Cudi solo kariyerinde 6 tane stüdyo albümü yayınladıve 16 milyon kayıt sattı bununla birlikte müzik dünyasında birçok önemli isim ile çalıştı,bunlardan bazıları ise Selena Gomez,Travis Scott, Jay Z, Mary J. Blige, David Guetta, MGMT, Shakira, Snoop Dogg, Kendrick Lamarand Michael Bolton.

Boy: 1,74 m

Kid Cudi ,Hip hop,alternative rock,alternative hip hop,trip hop türlerinde müzik yapar.

Başlıca Filmler ve TV şovları: How to Make It in America, Jexi, Hız Tutkusu, İki Gecelik Aşk, James White

Kid Cudi Website:kidcudi.com