8 Temmuz 1991 yılında İstanbul’da doğan güzel şarkıcı Zeynep Bastık eğitim hayatını İzmir’de geçirmiştir.

2008 yılında Anadolu Ateşi dansı ile müzik hayatına farklı bir şekilde adım atmıştır. Annesi ve babası müzisyen olan Zeynep Bastık 2010 yılında İzmir’de okuduğu sıralarda, Jackpot adında bir grup ile tanışmıştır. Grup ile beraber İzmir, Eskişehir ve Bursa şehirlerinde sahne almış, 2012 yılında Murat Dalkılıç ile tanışmıştır.

Aynı yıl Murat Dalkılıç ile beraber ”Lüzumsuz Savaş” adlı şarkıda düet yapmışlardır. 3 yıl boyunca Murat Dalkılıç’ın vokalistliğini yapmıştır. Bu şarkı ile ünlenen Zeynep Bastık 2014 yılında kendi şarkısı ”Fırça”yı piyasaya sürmüştür. Ardından vokalistliği bırakmıştır.Solo kariyerine devam etmiştir.

Adı Mutluluk, Dinle Sevgili, Sil Baştan, Umuda Kelepçe Vurulmaz,Yuvamdaki Düşman, Yasak Elma gibi dizilerde oyunculuk sergilemiştir.

2017 yılında ”Şahaneyim” adlı single’ı çıkardı.

2019 yılında ise kendi evinde verdiği konserleri YouTube kanalından yayınlamaya başladı. Konserlerine Aslı Bekiroğlu, Ezgi Mola gibi isimleri davet ederek şarkılar söylediler.

”Her Yerde Sen” adlı şarkı çıkaran Zeynep Bastık’ın şarkısı aynı isimli dizinin jenerik müziği oldu.

Anıl Piyancı ile ”Bırakman Doğru Mu” adlı şarkıyı eşlik eden Zeynep Bastık son zamanlarda ülkemizde olan birtakım üzücü olaylar için yardım konserleri düzenledi.

Son olarak Mustafa Sandal ile Harbiye Açık Hava Müzesi’nde konser veren Zeynep Bastık diğer konserlerine ara vermeden devam ediyor.

11 Kasım 2019 yılında Mustafa Sandal ile ”Mod” şarkısı piyasaya sürüldü.

Yıldızının daha çok parlayacağını umut ediyoruz.