Hepimizin Batman filmlerinden tanıdı efsaneleşmiş karakter Joker, bildiğiniz üzere daha öncesinde Jack Nicholson, Heath Ledger ve Jared Leto gibi sanatçılar tarafından canlandırılmıştı. Tabii ki bunlardan en çok akılda kalan Heath Ledger’ın performansıydı. Bu muhteşem performansı ona ölümünden sonra Oscar da kazandırmıştı.

Şimdi ise yeni bir Joker izleyicilerin önüne çıkacak. 5. Joker özellikle Gladiator ve Her filmlerinden tanıdığımız ve bana göre muhteşem bir oyunculuğa sahip Joaquin Phoenix olacak. Filmin yönetmenliğini The Hangover’dan tanıdığımız Todd Phillips yapacak. Ayrıca kadroda Robert De Niro gibi bir ustanın ismi de yer alıyor. Filmin yapımcısı ise hepimizin bildiği Oscar ödüllü usta yönetmen Martin Scrosese.

Film, Joker’in yani asıl ismiyle Arthur Fleck’in geçmişini konu alacak. 1980’lerde geçecek film, kısaca toplum tarafından dışlanmış bir adamın yani Joker’in hikayesini anlatacak.

Joaquin Phoenix ise bu rolüyle ilgili “Bu rol ödümü koparıyor. Çok özel bir rol. Üstelik kemikleşmiş bir hayran kitlesi var. Acaba hayranların beklentilerini karşılayabilecek miyim diye düşünüyorum.” ifadesinde bulundu.

Bana göre bu rol için Joaquin Phoenix’in seçilmesi en doğru karardı. Gerek mimikleri, gerek bakışlarıyla bu rol için Phoenix’ten başkasını seçemek akıl kârı bir seçim olamazdı zaten. Bu haberi ilk duyduğumda çok sevinmiştim çünkü Joaquin Phoenix kesinlikle rolünün hakkını verecek bir oyuncu. Henüz Oscar ödülü bulunmasa da bana göre kendisi birçok Oscar ödüllü oyuncudan daha iyi bir oyuncu.

Şu an için yapılan açıklamaya göre vizyon tarihi 4 Ekim 2019’u gösterse de bu tarihin değişip değişmeyeceği konusunda kesin bir açıklama bulunmamakta.