Müzik dünyasının sevilen isimlerinden George Ezra, Latitude Festivali’nde yer alacak. Henham Park, Suffolk’taki festivalin son günü olan 23 Temmuz’da başlık performansı yapacak olan sanatçı, ayrıca festivalin Alcove sahnesinde yer alacak üç genç müzisyeni de seçerek kendi sahne alacakları günün öncesinde sahneye çıkarmayı planlıyor. George, festivaldeki hatıralarının çok özel olduğunu söyleyerek, “Bu yıl sadece sahnede yer almakla kalmayıp, Alcove Sahnesi için bir line-up hazırlama şansı da bana verildi. Bu sanatçılar son birkaç aydır benim yolculuklarımda eşlik ediyorlar ve Alcove Sahnesi’ni aydınlatmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

George Ezra, geçtiğimiz Haziran ayında çıkardığı ‘Gold Rush Kid’ albümü ile müzikseverlerin karşısına çıkmıştı. Ayrıca sanatçı, son zamanlarda yaptığı 95 günlük devasa yürüyüşü de Amazon Prime Video belgeseli ‘End to End’ ile paylaşmıştı.

Bu arada, festival performansları hakkında konuşan sanatçı, festivallerde sahne almanın kendisini evindeymiş gibi hissettirdiğini belirterek, yeni şarkılarını stüdyoda kaydederken canlı performanslarda nasıl bir etki yaratacağına dair düşündüğünü söyledi.

Başka bir habere göre, Latitude Festivali bu yıl ayrıca Wolf Alice, The Chemical Brothers, Bastille, HAIM ve Bombay Bicycle Club gibi isimleri de ağırlayacak.