Lily Allen, son açıklamasında kendisine ADHD (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) teşhisi konulduğunu açıkladı. 36 yaşındaki şarkıcı, konuyla ilgili olarak “Birçok kez kontrol edildim ama teşhis konulmadı. Ancak sonunda, neler olduğunu anladım ve bu benim için büyük bir rahatlama oldu” dedi.

Allen, ADHD’nin, hayatındaki zorlukların bir kısmını açıklamak için “kesinlikle bir açıklama” olduğunu söyledi. Şarkıcı, “Konsantre olmakta zorlandığımı, okuduğumu anlamakta zorlandığımı ve duygularımı ifade etmekte zorlandığımı biliyordum” dedi.

Allen, şimdiye kadar ilaç kullanıp kullanmayacağına karar vermediğini söyledi ancak “Bu sadece bir farkındalık seviyesi yarattı ve kendimi daha iyi anlamama yardımcı oldu” diye ekledi.

Diğer kaynaklara göre, Lily Allen, geçmişte uyuşturucu bağımlılığı ve alkolizmle mücadele etti. Ancak son yıllarda, sağlığına odaklanarak bir müzik kariyerine devam ediyor.

Allen’ın hayranları, şarkıcının bu açıklamasından sonra destek mesajları gönderdi ve şarkıcının açık olması ve kendisine teşhis konulduğunu paylaşması için onu övdü.