Madonna geçtiğimiz günlerde Instagram hesabından yeni albümüne dair ipuçları paylaşmaya başladı. X işareti ile başlayan bu ipuçlarının gizemi sonunda çözüldü. Karşınızda Madonna’nın 14. Stüdyo albümü: Madame X

Bir konsept albümü olacak olan bu albüm, Rebel Heart’ı izleyecek. Steven Klein ve Nuno Xico işbirliği ile hazırlanan albümün ilk teaserı dün yayımlandı. Videonun linki aşağıdadır.

Bu albüm ile kendini profesör, devlet başkanı, öğrenci, fahişe, rahibe, temizlikçi, casus gibi sıfatlarda tanımlayarak Madame X’in gücünü ortaya koymuştur. Albüm hakkında henüz resmi bir açıklama olmasa da Madonna kişisel hesapları üzerinden bombayı resmen patlattı.

2018 Met Gala’da seslendirdiği gizemli şarkı Beautiful Game’in de içinde bulunacağı albümün Haziran’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Madonna’nın bu yıl 14 – 18 Mayıs tarihleri arasında, İsrail’de düzenlenecek olan Eurovision şarkı yarışmasında performans sergileyeceği kesinleşti. Performansında Madonna klasiği bir parçanın yanında yeni albümünden bir parça seslendirmesi beklenmektedir. Hiç şüphesiz ki bu performansı Madame X için çok güzel bir Avrupa tanıtımı olacaktır. Gelişmeler için takipte kalın.