Günümüz pop müziğinin yapı taşlarını oluşturan, yıllarca müziği ile insanlara yol gösteren, sansasyonel davranışları ile her dönem kendinden sıkça bahsettiren, “Asi yürekli” kraliçe Madonna, 14. stüdyo albümünü çıkarmaya hazırlanıyor.

2017 yılının sonunda yaptığı bir konuşmada, 14. stüdyo albümünü 2018 yılında çıkarmaya hazırlandığını söylemişti. Herkesin gözü kraliçenin üzerine dönse de beklendiği gibi olmadı.
2018, Madonna’nın kendine ait güzellik markası olan MDNA Skin üzerine yoğunlaştığı bir yıl oldu. Marka tanıtımına büyük önem verilerek onlarca reklam çekildi. Madonna’nın mükemmeliyetçi markasının yeni ürünleri ve kalitesi tüm dünyaya net bir şekilde duyurularak büyük bir başarı yakalandı. Bir çok ünlünün bir numaralı tercihi haline gelen marka eskisinden daha güçlü olarak yoluna devam ediyor.

Şimdi asıl meseleye gelelim. 2018’de müziğe yeteri kadar zaman ayıramayan Madonna, yeni albümünü bu yıl çıkaracağını ve albümün ilk şarkısının Mayıs ayında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Albümün ismi ya da teması konusunda kesin bir açıklama yapılmasa da, Madonna bazı ipuçları ile albümü müjdeliyor. Buna en büyük örnek; müzik ile alakalı olan her tweetin altına “#magic #yakında #müzik” gibi hastaglere yer veriyor. Bu paylaşımları da albümün isminin “Magic” olacağını doğrular nitelikte. Ama yine de bir şey söylemek için erken. Çünkü Madonna’dan bahsediyoruz.

2015 yılında piyasaya sürülen albümü “Rebel Heart” ‘ın, albümün piyasaya sürülmesinden hemen önce bütün şarkılar sızdırılmıştı. Bu yüzden yeni albümünde gizliliği en üst seviyede tutması bekleniyor.

Madonna, 2018 Met Gala performansında “Beautiful Game” isimli gizemli bir şarkı seslendirmişti. Biz daha bu şarkının adını dahi hiç duymamışken birden bu performans ile karşılaşmak herkesi çok şaşırttı. Beautiful Game’in bu sene çıkacağı kesin olsa da albümün hangi versiyonunda olacağı (global ya da Japon versiyon) bilinmiyor.
Şarkı, Rebel Heart temasına çok yakışsa da yeni albümün teması hala tartışılıyor. Resmi kaynaklardan açıklama olmamakla birlikte, albümün “Erotica’dan bile daha seksüel” olacağı yönünde söylentiler dolaşıyor. Fakat Beautiful Game’in seksüel bir temada yer alacağını düşünmüyorum. Bu yüzden yeni albüm de tıpkı Rebel Heart gibi drama yüklü olabilir.

Şarkılardan birinin Batuka isimli bir düet olacağı biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda Madonna, ünlü şarkıcı Anitta ile yaptığı bu düetin klip çekimlerinden gizemli bir kesit yayımlamıştı.

“Yeni albümümü dinlemeniz için sabırsızlanıyorum. Hepsi hayranlarım için!” diyerek heyecanı doruklara taşıyan kraliçe, yeni albümüne olan güveni tam.

Magic ya da başka bir şey; bu albümün de diğer 13 stüdyo albümü gibi mükemmel olacağı kesin. Gelişmeler için takipte kalın…