Blu TV’de yayınlanan bir internet dizisi olan Yaşamayanlar’ın son set günü Elit İşcan, Efecan Şenolsun tarafından tacize uğradığını kamuoyuna açıkladı. Set ekibi ve çalışanları alkollü olduğunu ve unutmasını söylemiş. 

Yaptığı açıklamada Elit İşcan 

“Kamuoyuna oyuncu kadrosunda yer aldığım Yaşamayanlar isimli internet dizisinin son bölümünün çekimi esnasında, oyuncu Efecan Şenolsun tarafından cinsel tacize, çok ağır küfür ve hakaretlere maruz kaldım. Karavanda reji ve makyaj ekibinden çalışma arkadaşlarım ile otururken Efecan Şenolsun bulunduğumuz ortama geldi, durduk yerde bana hakaret etti ve gitti. Yanımda bulunanlar vasıtasıyla Efecan Şenolsun’un alkollü olduğunu öğrendim. Aynı gece farklı zamanlarda iki kez daha bulunduğum yere gelip vücut dokunulmazlığımı da ihlal ederek açıkça cinsel tacizde bulundu. Çok ağır küfürler savurdu, hakaret etti.
Yaşadığım üç ayrı olayın da tanıkları var. Avukatıma yaşadıklarımı anlattıktan sonra “cinsel taciz” diye adlandırdığım bu durumun aslında “cinsel saldırı” olduğunu, Türk Ceza Kanunu’nun “cinsel saldırı” üst başlığını taşıyan 102. maddesinin 1 cümlesinde düzenlendiğini öğrendim. Efecan Şenolsun’un alkollü olması nedeniyle vereceği tepkiyi kestiremediğimden ve set gidişatını aksatmamak için tepkimi, kendisinden uzaklaşarak ve yanımdan gitmesini söyleyerek gösterdim” dedi.

Buna karşın Şenolsun, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı. Yaklaşık 5 ay önce aralarında “sözlü” bir olay yaşandığının altını çizen Şenolsun, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşık 5 ay önce Elit İşcan ile aramızda ‘sözlü’ bir olay yaşandı. O güne kadar yakın iki çalışma arkadaşıydık. Ancak o günden sonra hakkımda ‘asılsız’ bazı iddialarda bulunmaya başladı. Avukatımla aldığım karar neticesinde 5 aydır susuyorum ve bekliyorum. 5 ay içerisinde sektöre hakkımda sürekli konuşarak kamuoyu yaratmaya çalıştı, anlatımları değişti… Kamuoyu yaratmak için gerçek dışı şeyler anlatmaya başladı. Asıl bu 5 aydır bana taciz ve mobbing yapıldı. Bu iddialara karşılık ben de bugün gerekli hukuksal süreci başlatıyorum. Çünkü iddialar art niyetlidir. Kamuoyundan hukuksal süreç tamamlanarak duyarlı olmalarını ve bana karşı başlatılan linç kampanyasına iştirak etmemelerini rica ediyorum.