Alexandra Stan, 2011 yılına ”Mr Saxobeat” isimli hit parçasıyla damga vuruşuyla bütün dikkatleri üstüne çekmiş, güzelliğiyle, iddialı çıkışlarıyla yakaladığı rüzgarı 2018’de de sürdürmeyi başarmış sayılı sanatçılardan biri.

Kendisi rüzgarını estirirken bu rüzgardan nasibini son albümü MAMI, önceki albümü gibi uluslararası alanda başarılara imza atmaya devam ediyor.

Hal böyleyken, MAMI’nin arka planını öğrenmek için kendisiyle bir röportaj gerçekleştirdik.

Merhaba Alexandra! Röportaj teklifimizi kabul ettiğin için teşekkürler. İlk olarak, nasıl gidiyor?

Merhaba! Sizinle tanıştığım için çok mutluyum 🙂  Harikayım, şu an Constanta’da tatilin keyfini çıkarıyorum. Ve tabii ki son albümüm ‘’Mami’’nin Japonya’da satışa çıkmasından dolayı çok heyecanlıyım.

Çok fazla başarılı şarkılara imza atıyorsun ve Mami isimli son albümünü geçtiğimiz günlerde yayınladın. Biraz bu albümünden bahsedebilir misin? Bu albümün hikayesi nedir?

Bu albümün bestesini ve prodüktörlüğünü yıl içinde farklı farklı stüdyolarda yaptım ve kaydettim. Bu albüm için İsveç, İsviçre, Kanada, Amerika ve Romanya’dan birçok isimle çalıştım ve şarkıların çoğunu ben yazdım ve ben sonuçtan oldukça memnunum, mutluluktan daha fazlası bu benim için J 29 yaşında, kadınlığımı en çok hissettiğim albümüm olduğu için ismini MAMI koydum. Kendimi biliyorum, kim olduğumu biliyorum, ne istediğimi ve nerede olmak istediğimi de biliyorum.

Son teklin ve aynı zamanda albümüne ismini veren şarkın MAMI oldukça iyi bir şarkı. Bu şarkıyı çok beğendim. Bu şarkı nasıl ortaya çıktı anlatır mısın?

Bu şarkıya klip çekme fikri ilk olarak Meksika’da, hemen hemen şarkıyı tekli olarak yayınladığımda gelmişti. Çok havalıydı! Ben ‘’mami’’yim. Aşkı seviyorum, dikkate ve sevgiye ihtiyacı olan bütün erkeklerin annesiymişim gibi hissediyorum. Kadınlığımla mutluyum ve tamamlanmışım. Bu şarkı için Los Angeles’tan Simon Says gibi isimlerle çalıştım ve sözleri/müziği Katie Dicicco ile beraber yaptık.

Mami de dahil olmak üzere milyonlar tarafından izlenen çok fazla şarkın ve hit parçaların var. Bu nasıl hissettiriyor?

İlk olarak ben #minnettarım. Sadece milyonlar tarafından videolarımın izlendiğini bilmek teşekkür borçluymuşum gibi hissettiriyor. İkinci olarak, müziğimle sevgiyi yaymak saf bir sevinç, özellikle insanlar bana teşekkür ettiğinde ve günlerini neşelendirdiğimi söylediğinde.

Kariyerindeki en büyük motivasyonun nedir?

Kendim, hayranlarım, müzik sevgim ve gelişimimin ileri gitmesi. Her zaman keşfedecek bir şeylerin vardır, iletişim kurmak için yeni bir şeylerin de her zaman olur.

Oldukça yetenekli bir sanatçısın ve her sanatçının arkasında bir yetenek hikayesi vardır. Senin hikayen nedir?

Sadece eğlenmek için çok erken yaşlarda şarkı söylemeye başladım ve sonra farklı şarkı yarışmalarına katılmaya başladım. Ve sonra, biliyor sayılırsınız…The Saxobeat dönemi dünya çapında başladı.

Alexandra, 2013 yılında menajeri ve aynı zamanda sevgilisi olan şahıstan şiddet görerek dünyanın kanayan yarası kadına şiddetin mağdurlarından biri olmuştu.

Bir kadının başına gelebilecek en kötü şeyi yaşadın. Çok zor zamanlar geçirdin, bununla nasıl başa çıktın? Seninle aynı şeyi yaşayan kadınlara verebileceğin tavsiyelerin var mı?

Çok fazla kadın aynı şeyi yaşıyor ve biz birleşmeliyiz. Şu an onlara yardım edebilecek birçok organizasyon var! Eğer size yardımcı olabilecek bir organizasyon bulabileceğinize inanmıyorsanız, bunu bana yazabilirsiniz!

Günümüzün müzik endüstrisinde kadınlar da cinselliği şarkılarında kullanmaya başladı. Kadınların şarkılarında cinselliği kullanması hakkında ne düşünüyorsun?

Neden bilmiyorum ama seks 2018’de hala tabu konusu. Müziğin güzelliğinin özgürlük ifadesi olduğuna inanıyorum. Herkes ne hakkında şarkı söylemek istiyorsa onun hakkında şarkı söylemeli. Bu özgür bir dünya, en azından ben böyle düşünüyorum.

Kariyerindeki en büyük motivasyonun nedir?

Kendim, hayranlarım, müzik sevgim ve gelişimimin ileri gitmesi. Her zaman keşfedecek bir şeylerin vardır, iletişim kurmak için yeni bir şeylerin de her zaman olur.

Geçtiğimiz günlerde Instagram hesabın üzerinden bazı açıklamalarda bulundun ve bu açıklamalarda bazı insanların Instagram’da beğeni, Youtube’da izlenim satın aldığını söyledin. Hangi durumla karşı karşıya kalmak sana bu açıklamayı yaptırdı?

Ben kendim hakkında dünyaya karşı dürüstüm, gün gün nasıl olduğumu sosyal medyada gösteriyorum. Makyajsız fotoğraflarım var, düşüncelerim hakkında hayranlarımla konuşuyorum, hasta olduğumda onlara söylüyorum, konserlerimden fotoğraflar paylaşıyorum. Tabii ki filtreleri ve Snapchat’ı eğlencesine kullanmayı seviyorum ama ben aynı zamanda doğalım. Yani evet, ben şeffafım ve her zaman en çok hayranlarım beni motive ettiği için minnettarım. Bazı sanatçıların/etkili insanların izlenim ve beğeni satın aldığını söyledim çünkü bu gerçek. Sadece bir günde videoların izlenimden patladığını görebilirsiniz. Evet, tüm dünyada tanınan bir sanatçı olduğunuzda bu mümkün ama sadece kendi ülkenizde ünlüyken bu pek mümkün değil. Tüm hayranlarım, tüm izlenimlerim gerçek. Tıklayanlar, oynatanlar ya da beğenenler robotlar değil.

Beş Soru Beş Cevap

Son dinlediğin şarkı: Manuel Riva ile olan yeni şarkım ‘’Neversea’’. Aslında Neversea Festivali’nin ilahisi.
Satın aldığın son şey: Marketten sebze aldım.
En büyük fobin: Yükseklik
En büyük hobin: Sahile gitmek!
R&B mi EDM mi: Gün içinde kesinlikle R&B ama festivallerde EDM.