indir

Sia(Kate Isobelle Furler)Kimdir? Hayatı Biyografisi ve Eserleri

Sia Kate Isobelle Furler 18 Aralık 1975 Adelaide , Avustralya doğumludur.Avustralya Adelaide doğumlu sanatçı Sia Furler, müzikal kariyerine grubu Crisp’in vokalistliğini yaparak başladı. Crisp‘in “Word and The Deal” ve “Delirium” adıyla yayınlanan iki albümünün ardından Sia, ilk solo albümü “Only See” yi yayınladı. Ticari olarak beklediği başarıyı sağlayamayan sanatçı, şansını dünya müzik piyasasının merkezi olan Londra’da denemeye karar verdi ve buraya yerleşti.

Londra’da Jamiroquai gibi birçok ünlü isimle birlikte çalışan ve sahne alan Sia, 2000 yılının başlarında alternatif-pop tarzında olan single’ı “Taken for Granded”ı yayınladı ve single İngiltere listelerinde ilk 10’a girmeyi başardı. Bu sayede üne kavuşan sanatçı 2001 yılında Massive Attack, William Orbit ve Zero 7 gibi gruplarla birlikte projelerde yer aldı. İçerisinde İngiltere listelerini birkez daha sallayan “Drink to Get Drunk” şarkısının da olduğu ilk albümü “Healing is Difficult” u 2002 yılında yayınladı.

2007 yılında, içerisinde 1 yeni şarkısının da bulunduğu konser albümü “Lady Croissant” piyasaya sürüldü. Aynı yıl sadece iTunes’dan satışı yapılan “Day to Soon” single ve takip eden 2008 yılının Ocak ayında dördüncü albümü “Some People Have Real Problems” yayınlandı.

Albümler
Healing Is Difficult (2002)
Colour the Small One (2006)
Lady Croissant (2007)
Some People Have Real Problems (2008)
We Are Born (2010)

İsim Sia Kate Isobelle Furler
Doğum 18 Aralık 1975 (yaş 37)
Adelaide , Avustralya
Tarz Chill-out , soul jazz , alternatif rock , pop , dans
Meslek Şarkıcı-söz yazarı
Aktif olduğu zamanlar 1993-devam ediyor