24 yaşında olan şarkıcı ve söz yazarı Alec Benjamin aslen Phoenix Arizona’da dünyaya geldi. Alec, 2014 yılından beri müzikle uğraşıyor ve ”Let Me Down Slowly” şarkısı ile tanınıp büyük başarı elde etti.”Let Me Down Slowly” yayınladığı ilk hafta 2 milyonun üzerinde stream edildi ve şu an 100 milyonu geçti!

Gelin Alec Benjamin’i daha yakından tanıyalım.

Hayvanları çok seviyor: 2018 yılında Avustralya’da yaptığı kısa gezide Alec, hayvanat bahçesinde bir röportaj yapmış ayrıca hayvanların hepsiyle ayrı ayrı ilgilenmiş.Özellikle koala ile yakından ilgilenmiş ve yanındaki insanlar – Alec’in menajeri Austin dahil- koala mı daha tatlı yoksa Alec mi karar vermemişler.İşte fotoğraf burada karar sizlerin 🙂

Alec ile Sohbet Vakti: Alec bu sohbette kendisiyle ilgili önemli şeylerden bahsetmiş.Alec’in ilk aldığı CD Pet Sounds – Beach Boys imiş. İlk tişörtünü aldığı muzik grubu ise System of a Down ve hala bu grubun büyük bir fanı olduğunu söylüyor Alec. Alec ilk müziksel anlamdaki projesini şarkı yazmak olduğunu belirtmiş ve ilk şarkısını büyükannesini kaybettikten sonra yazmış.Alec’in çalmayı ilk öğrendiği şarkı ise Slightly Stoopid’in Closer to the Sun şarkısıymış ve sizler için bu şarkıyı çevirdim şarkının çevirisine bu linkten ulaşablirsiniz:


https://www.muzikbuldum.com/sarki-sozleri/slightly-stoopid-closer-to-the-sun-turkce-ceviri

Alec Benjamin’in ilk aşkı Avril Lavigne imiş. Alec 7 yaşındayken Avril Lavigne’in Sk8er Boi şarkısını MTV ‘den milyonlarca kez izlemiş ve her seferinde annesi gelip kapatırmış.Ayrıca annesi ve kız kardeşi onunla aşık olmak için yeterince büyük olmadığından alay ederlermiş: )

Alec Benjamin ‘Let Me Down Slowly’ şarkısının Alessia Cara ile söyledi bu linkten dinleyebilirsiniz: https://youtu.be/PKonqhZ5PsA

Alec’in Sidney Harbour Köprüsü altında ‘Let Me Down Slowly’ şarkısı ile canlı performans sergiledi izlemek için:

Eminem ilham kaynağı olmuş: Alec’in müzüğini dinlerken hemen fark etmeyebilirsiniz ama yükselen şarkıcı Alec, müzüğe başlarken Eminem ve rap müzikten ilham almış.Alec 10 yşındayken bir Eminem albümü satın almış ve müzisyen olamaya karar vermiş.

Shawn Mendes konserlerinin dışındaki otoparklarda şarkı söyledi: Alec Benjamin, Shawn Mendes ve Troye Sivan konserlerinin dışındaki otoparklarda performans sergileyerek hayran kitlesini yarattı ve onlara kartını dağıtarak kendi ününü sıfırdan yarattı.

Alec kendini ‘Narrator(Anlatıcı)’ olarak nitelendiriyor: Biri Alec’in şarkılarını dinlediğinde Alec’in sadece bir şarkıcıdan öte bir şey olduğunu hemen belli ediyor çünkü aslında o bir hikaye anlatıcısı. Alec bu yeteneği sayesinde güzel şarkılar yapıyor ayrıca müzik videolarında kendini spot ışığının dışında tutmak için kullanıyor tıpkı Let Me Down Slowly müzik videosunda yaptığı gibi.Alec: ” Her zaman kameranın önünde garip hissettim bu yüzden müzik videolarımda anlatcı rolünü oynamaya karar verdim.” Alec şarkılarıyla sadece güzel hikayeler anlatmakla kalmayor,aynı zamanda bizlerde kişisel yaşam deneyimini de paylaşıyor.

Alec Benjamin ile olan keyifli sohbetin sonuna geldik,okuduğunuz için teşekkürler.