Son dönemlerde adını daha sık duyduğumuz İngiliz asıllı olan electropop ya da dancepop tarzında diyebileceğimiz bir gruptur kendileri.Grup üyelerimiz Grace Chatto, Jack Patterson ve Luke Patterson olmak üzere 3 kişilerdir.

        2014 yılında Jess Glynne ile yaptıkları ”Rather Be” şarkısıyla sıkı bir çıkış yakalayan grup son zamanlar da yine adını bu sefer Sean Paul ve Anne – Marie ile çıkardıkları ” Rockaby” şarkısıyla duyurdular .
Çok sevilen bu grup Cambridge Üniversitesinde tanışıp bu grubu kurmaya karar veriyorlar…Peki bu grubun adı nerden geliyor ve anlamı ne diye sorarsanız; Aslında bi Rus tabiri olan ”Clean Bandit ” İngilizce tabirine de oldukça yakın ve anlamı İnglilizce’de ”complete bastard” olmak üzere Türkçe’ de dibine kadar serseri ya da p*ç anlamlarını taşıyor.Söylemeden geçmeyelim grubunda eskiden bir üyesi daha vardı Milan Neil Amin-Smith adında, fakat kendisi ayrılmaya karar verdi.
Grubumuz elektronik müzikle klasik müziği karıştırıp yeni bir müzik tarzı oluşturmakta başta Mozart ve Shostakovic gibi bestekarlardan yardım alarak.
Grubumuz 2015 yılında Grammy Ödüllerinde En İyi Dans Müziği kategorisinde ”Rather Be” şarkısıyla ödülü almaya layık görülmüştür.
Ve son olarak 2016 yılında ilk yayınladıkları single ise ”Tears” olarak bilinmekte.