Jordan Terrell Carter, sahne adıyla Playboi Carti, 13 Eylül 1996 doğumlu Amerika doğumlu rapçidir.

Atlanta , Georgia’da doğan ve Fairburn, Georgia’da büyüyen Playboi Carti, 2016’da yaptığı bir röportajda söz dinlemeyen bir çocuk olduğunu, hiçbir zaman bir akademik kariyer düşünmediğini ve okuldan sürekli kaçtığını söyledi. Çocukluğundan beri basketbol oynasa ve lisenin ilk başlarında basketbol kariyerine odaklansa da, koçuyla anlaşmazlıklar sonrasında basketbolu bıraktı ve müziğe odaklandı.

New York’a taşındıktan sonra ASAP’in kurucu üyesi olan ASAP Bari ile tanıştı. ASAP Bari onu ASAP Rocky ile tanıştırdı ve ASAP üyelerinin şarkılarında yer almaya başladı.

Kendi adını taşıyan ilk Single’ı 2017’de yayınlandı ve büyük ününü kazanmaya başladı. 2018’in sonlarında ikinci albümü Whole Lotta Red üzerinde çalışmaya başladı ve 25 Aralık 2020’de bu albümü yayınlandı. ABD Billboard 200 listesine bir numaradan giriş yaptı ve Carti’nin listelerde zirveye çıkan ilk albümü oldu.

GQ, Carter’ı “gençlik tarzının lideri” olarak tanımladı. Müzik tarzı ve moda imajıyla bir farklılık ortaya koyduğu özellikle gençler arasında çok tutuldu. Öfke sorunu ve madde bağımlılığı olduğu bildiri

2020’de ünlü rapçi Iggy Azalea’dan bir erkek çocuğu oldu. Şu an bilinen bir ilişkisi yok ve Atlanta civarlarında yaşıyor.