Dünya müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Anitta, Warner Music’ten ayrıldı. Brezilyalı şarkıcı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, şirketle olan sözleşmesini sonlandırdığını duyurdu. Anitta, ayrılık kararının müzik kariyerinde yeni yollar denemek istemesinden kaynaklandığını belirtti.

Anitta’nın ayrılığı müzik dünyasında şok etkisi yaratırken, hayranları şarkıcının kariyerinde neler yapacağını merakla bekliyor. Şimdilik Anitta’nın yeni bir plak şirketiyle anlaşma yapacağı iddiaları konuşuluyor.

Bu arada, Anitta’nın Warner Music’ten ayrılmasıyla ilgili farklı haberler de ortaya çıkmış durumda. Bazı kaynaklar, şirketin Anitta’nın yurt dışında daha fazla tanınmasını sağlayamadığı için ayrılık kararı aldığını öne sürüyor. Ancak, şirketin resmi bir açıklama yapmadığı için bu iddialar henüz doğrulanmadı.

Anitta, müzik kariyerine 2010 yılında başladı ve kısa sürede Brezilya’da popüler bir isim haline geldi. Şarkıcının dünya çapındaki ünü ise 2017 yılında yayınladığı “Vai Malandra” şarkısıyla arttı. Anitta, ayrılık kararının ardından hayranlarına teşekkür ederek, “Bir son, bir başlangıçtır. Hayatımdaki bu yeni bölüm için heyecanlıyım” dedi.