Ariana Grande, sağlığı ve vücut değişiklikleri hakkında hayranlarının “endişeleri” üzerine konuşarak yaşadığı en düşük dönemi anlattı.

Müzisyen, TikTok’ta yayınladığı samimi bir videoda, insanların başkalarının vücutları hakkında yorum yaparken daha dikkatli olmaları gerektiğini belirtti ve hayranların onu şimdiki haliyle karşılaştırdığı vücut tipinin, o’nun en zayıf olduğu dönemine denk geldiğini açıkladı.

“Şu anki vücudumu geçmiş vücut halime karşı karşılaştırdığınız vücut, benim en sağlıksız halimdi. Çok sayıda antidepresan kullanıyor, onlarla içki içiyor ve kötü besleniyordum,” dedi.

Grande, “Hayatımın en düşük noktasında, şu an sağlıklı olarak nitelendirdiğiniz şekilde göründüğüm dönemdi, ama aslında o benim sağlıklı halim değildi” diye ekledi.

Grande, videoya “Başka insanların vücutları hakkında yorum yaparken daha az rahat hissetmemiz gerektiğine inanıyorum” diyerek başladı ve insanların birbirlerinin vücutları hakkında konuşurken daha nazik ve güvenli olmaları gerektiğini söyledi.

Grande, “Sağlıklı görünmek farklı olabilir” dedi ve hayranlardan bu konular hakkında konuşurken daha zarif olmalarını istedi. “Birinin ne yaşadığını asla bilemezsiniz,” dedi. “Bu nedenle, sevgi dolu ve ilgili bir yerden gelse bile, o kişinin üzerinde çalıştığı bir destek sistemi olduğundan emin olun. Birbirinizle ve kendinizle nazik olun.”

Grande, videoyu hayranlarına sevgiyle bitirerek ve birkaç pozitif düşünce paylaşarak şöyle dedi: “Siz güzelsiniz. Ne yaşadığınız fark etmez. Ne kadar kilo verdiğiniz ya da makyajınızı nasıl yaptığınız fark etmez. Hangi kozmetik prosedürleri yaptırdığınız veya yapmadığınız fark etmez.”

Grande, geçmişte yaşadığı anksiyete ve depresyon sorunları hakkında da açık konuştu. 2019’da Sweetener dünya turu sırasında hayranlarla buluşmalarını iptal ettiğini ve anksiyete ve depresyonunun “tarihinin en yüksek seviyesinde” olduğunu Instagram’da paylaşmıştı.

Diğer bir haberde ise, Ariana Grande’nin son albümü “Positions” Billboard 200 listesinde 1 numaraya yükseldi.