Müzik dünyasının yeni yıldızlarından Ashnikko, ilk stüdyo albümü ‘WEEDKILLER’ın başlık parçasını paylaştı. 2 Haziran’da Parlophone etiketiyle yayınlanacak olan albüm, geçtiğimiz günlerde paylaşılan ‘Worms’ single’ıyla önceden tanıtılmıştı. Ashnikko, albüm hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bioluminesan kalbim ışıldıyor. Post-apokaliptik peri dünyamda seni yolculuğa çıkarmak için buradayım. Kanatlarım söküldü ama WEEDKILLER makine parçalarını kullanarak yeniden inşa ettim. Seni ortadan kaldırmak için buraya gönderilen benim, WEEDKILLER.”

Şarkıcının söylediği gibi, albümün klimaksi olan ‘WEEDKILLER’ parçası, albümün diğer şarkılarını tetikleyen kaynaktır. Şarkıcının kendi dünyasında geçen, şiddet içeren ve fantastik bir hikayeye sahip olan şarkı, savaş sahnesinde kılıçların çekildiği bir atmosferde yer alıyor.

Ashnikko, son dönemdeki yükselişiyle müzik dünyasında büyük bir etki yaratıyor. Şarkıcının, Doja Cat ile birlikte yaptığı “Slumber Party” şarkısı, TikTok’ta bir viral hit haline geldi. Ayrıca, NME ve The Guardian gibi yayın organlarından da olumlu eleştiriler aldı.