Güney Koreli müzik grubu BTS, 10. yıldönümlerini kutlamak için özel bir hayran etkinliği düzenliyor. Hybe ve Bighit Music, Mayıs ayında gerçekleşecek olan BTS Exhibition: Proof isimli bir “immersive fan experience” duyurdu.

Bu sergi, “fotoğraflar, videolar ve deneyimsel yerleştirmeler aracılığıyla üyelerin geçmişlerini, bugünlerini ve geleceklerini keşfeden, çok odalı bir yolculuk” olarak tanımlanıyor. Hayranlar ayrıca sınırlı sayıda olan etkinlik özel ürünlerini de satın alabilecekler. Biletler ise 17 Nisan’a kadar online olarak satışa sunulacak.

Sergi için yapılan bir açıklamada, “Gündelik hayatın en güzel anları. Kapının ardından gelen müziğin hafif sesi. Yabancıların arasındaki tanıdık bir yüz. Günün sessiz anlarında hafızalara kazınan anılar” denildi. “Hayatta bazı anlar sıradan oldukları için daha özeldir. Geçmişte kalan, sonsuza dek ve değişmeden kalacak olan anıların hatırlatıcısı.”

Sergi, grup üyelerinden Jung Kook, V, Jimin, Suga, Jin, J-Hope ve RM’in silüetlerini de içeren bir yürüyüş deneyimi, grup single ve albüm kapaklarının yer aldığı sanat sergileri ve duvar projeksiyonları sunacak.

Haberin muhattabı olan BTS, son zamanlarda bazı üyelerinin solo kariyerlerine yönelmesiyle gündemde. Suga, BTS üyelerinin solo projelere yönelmesi nedeniyle geçen yıl sınırsız bir mola vereceklerini açıklamasından sonra, bu hafta D-Day albümünün şarkı listesini duyurdu.

Bunun yanı sıra, BTS hayranları, grubun Amerika’da gerçekleştireceği tur için de heyecanlı bekleyişlerini sürdürüyor.