BTS üyesi Suga, debut solo albümü “D-Day” için heyecanlı geri sayımına devam ediyor ve albümün tam şarkı listesini açıkladı. 21 Nisan’da Agust D takma adıyla piyasaya çıkacak olan albüm, daha önceden yayınlanmış olan IU işbirliği “People, Pt.2” ve ana şarkı “Haegeum” gibi şarkıları içerecek.

Grubun ara verdiği dönemde tek başına yola çıkan BTS üyesi, albümde grubun diğer üyesi J-Hope ile birlikte “HUH?!” şarkısında yer verdi. Albüm ayrıca Ryuichi Sakamoto ve The Rose’un Woosung gibi isimlerle işbirliği yaparak “Snooze” adlı şarkıyı da içeriyor.

Suga, 2021’de Rolling Stone’a verdiği bir röportajda, “Her şarkı için süreç gerçekten farklı oluyor. Bazen bir kelime ortaya çıkar ve onun üzerine çalışırım, bazen de birisi şarkının nasıl geliştirilmesini istediklerini belirtir. Genellikle bir tema belirleyip daha sonra bu tema üzerinden çalışırız. Ancak genel olarak bir şarkı üzerinde çalışırken, önce beat’i oluştururum, ardından melodi ve rap, en sonunda da sözleri eklerim” dedi.

10 şarkılık albüm, Suga’nın 2016 yılında Agust D olarak yayınlanan debut mixtape’ini ve 2020’de yayınlanan D-2 mixtape’ini takip ediyor. “Haegeum” şarkısı, Suga’nın D-2’deki “Daechwita” şarkısında da kullandığı Kore geleneksel telli çalgı haegeum’un sesini içeriyor.

D-Day’in gelmesinin ardından bu ayın ilerleyen günlerinde, Suga albümü desteklemek için geniş bir tur başlatacak. Bu gösteriler, BTS üyelerinden birinin kendi başına tur yapması olarak onu işaret ediyor.

Suga D-Day Şarkı Listesi
“Haegeum”
“People Pt.2 (feat. IU)”
“D-Day”
“HUH?! (feat. j-hope)”
“AMYGDALA”
“SDL”
“Polar Night”
“Interlude : Dawn”
“Snooze (feat. Ryuichi Sakamoto, Woosung of The Rose)”
“Life Goes On”

Haberin muhatabı Suga’nın albümü hakkında çeşitli haberler bulunmaktadır. Örneğin, Kore’nin Yonhap News Agency haberine göre, Suga’nın albümü ön siparişte 1 milyon kopyayı geçti. Billboard’un haberine göre, Suga’nın “Haegeum” şarkısı, D-2 mixtape’indeki “Daechwita” şarkısıyla benzerlikler taşıyor.