Pop müzik dünyasının sevilen isimlerinden Halsey, Capitol Records ile yollarını ayırdı. Anti-Pop’tan Jason Aron ve Anthony Li’nin menajerliğini yaptığı şarkıcının sözcüsü, “Capitol ile sekiz harika yılın ardından ayrılma kararı hem buruk hem de heyecan verici. Yeni bir ortaklık keşfetmek ve hayranlarla yeni müzikler paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Mayıs 2022’de Halsey, Capitol’ün “So Good” adlı şarkısını, viral bir TikTok kampanyası olmadan yayınlamayı reddettiğini iddia etmişti. Ancak TikTok’undaki açıklaması viral olunca şarkıcının şarkısı hala net bir yayın tarihi olmadan bekletildi. Halsey, bu duruma “Plak şirketim, TikTok’ta sahte bir viral an yaratamazlarsa şarkımı yayınlayamayacaklarını söylüyor… Her şey pazarlama ve günümüzde her sanatçıya bunu yapıyorlar. Sadece müzik yayınlamak istiyorum ve daha iyisine layık olduğumu düşünüyorum” şeklinde tepki göstermişti.

Capitol Music Group ise o dönem Billboard’a gönderdiği açıklamada, “Halsey’in benzersiz ve önemli bir sanatçı olarak inancımız tamdır ve değişmez. Yeni harika müziklerini dünyanın duymasını sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

“So Good” nihayet Haziran 2022’de resmi olarak yayınlanmıştı. Şarkıcının en son solo çalışması ise Şubat 2023’te Post Malone ile düeti “Die 4 Me”nin solo versiyonu olmuştu.

Halsey’in son tam stüdyo albümü “If I Can’t Have Love, I Want Power” 2021’de yayınlanmış ve Billboard 200 albüm listesinde 2 numaraya kadar yükselmişti. Şarkıcının önceki albümleri ise sırasıyla 2015’te “Badlands” (2 numara), 2017’de “Hopeless Fountain Kingdom” (1 numara) ve 2020’de “Manic” (2 numara) olarak kaydedilmişti.