K-pop grubu TREASURE’ın üyesi Yoon Jae-hyuk, sahne ekipmanı arızası nedeniyle hafif yanıklarla karşılaştı. 2 Nisan’da, 10 üyeli grup ‘Hello’ turunun Asya ayağı kapsamında Tayland’ın Bangkok şehrindeki IMPACT Exhibition ve Convention Center’da sahne aldı.

Hayranlar tarafından çekilen fotoğraflar ve videolarda görüldüğü üzere, üye Yoon Jae-hyuk, alev çıkaran bir mekanizmanın üzerinde yürürken arıza yaptı ve beklenmedik bir şekilde alev püskürttü.

İdol, hızla ekipmandan uzaklaştı ve giysilerinin alev almadığından emin olduktan sonra sahne arkasına giderek tıbbi yardım aldı. Haber kaynakları ve gösterideki hayranlara göre, Yoon, kısa bir aradan sonra yanığı olan bandajla yeniden sahneye döndü. Konser sonrasında şarkıcı, hayranlarına “çok endişelenmemelerini” söyledi ve “İlaç sürdüm. İyiyim” dedi.

TREASURE, geçtiğimiz ay Taipei’de başlayan ilk Asya turuna çıktı ve Kuala Lumpur, Jakarta gibi şehirlerde performans sergiledi. Grubun bir sonraki durağı Singapur, Manila, Makao ve Hong Kong’dur.

Geçen yılın sonlarında, mini albümleri ‘The Second Step: Chapter Two’ın desteğiyle tur duyuruldu. Albüm, “Hello” adlı single’ı öncülüğünde Ekim 2022’de piyasaya sürüldü ve Şubat ayında yayınlanan ‘The Second Step: Chapter One’ adlı mini albümün devamı niteliğindeydi.

Kaynaklar, Yoon Jae-hyuk’un iyi olduğunu doğruladı. Ancak sahne kazalarının K-pop endüstrisinde yaygın olduğunu ve grubun turnelerinde daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatıyorlar.

Diğer yandan, benzer bir olay, EXO üyesi Lay’in 2018 yılındaki “Grand Line” turunda gerçekleşmişti. Sahne ekipmanı arızası sonucu yüzünden yanıklar oluşmuştu.