Mac Miller, 26 yaşında yüksek dozdan ölümünden önce uyuşturucularla olan savaşı konusunda açıktı. Los Angeles Polisi, yetkililerin onayından sonra 7 eylülde, evinde ölü bulunduğunu Us Weekly’ye açıkladı.

Eleştiri ile Başa Çıkma

Miller Blue Slide Park albümünün eleştirilmesinden sonra Purple Drank* olarak da bilinen antihistamin prometazini kötüye kullanımı hakkında açıldı.

”Purple Drank’ı seviyorum; o harika… Mutlu değildim ve Purple Drank’a çok sarmıştım.”

Ocak 2013’te Complex’e konuştu. ”Mahvolmuştum. Arkadaşlarım bana aynı gözle bile bakamıyordu. Kaybolmuştum.”

*Kodein içeren öksürük şurubu ile herhangi bir meşrubatın (daha çok sprite tercih edilir) karıştırılması ile elde edilen içecek.

Ürpertici Öngörü

2014’te ”What Do You Do” isimli şarkısında Miller, o yılın şubat ayında kombine uyuşturucu zehirlenmesinden ölen Philip Seymour Hoffman hakkında rap yaptı.

Philip Hoffman gibi bir uyuşturucu alışkanlığı, beni muhtemelen bir tabuta koyacak

Müzikal Miras

”Dang!” rapçisi, Ağustos 2015’te Billboard’a ölüm korkusundan bahsetti.

Arkamda bırakacağım miras için çok endişeliydim — Ölsem nasıl hatırlanırdım ? Tüm şeyim buydu. Bilemezsin, bu yüzden tüm bu müziği yaptığımdan emin oldum. Böylece öldüğümde albümler ve albümler olacaktı” dedi o an. ”Ama şimdi, hayatımda bir şeyler yaptığımdan da emin olacağım

Miller, önceden biraz uyuşturucu kullandığını itiraf etti, ama tam olarak aklı başında değildi.

Kendine Bakmak

Temmuz 2018’de hayatındaki gelişmelerden bahsettiği ”Self Care” adlı bir şarkı yayınladı.

”Kaybediyor, kaybediyor, aklımı kaybediyordum, evet / Yolumdan çekil, oynamak için kafamın bu kadar iyi olması lazım” Şarkı sözleri devam etti. ”Biri beni kendimden kurtarsın, evet / Onlara, bu saçmalıkları başka yerde alabileceklerini söyle / Öz bakım, iyi olacağız”

Gerçeklik Kontrolü

Miller, mayıs 2018’de, arabasını iddia edildiği üzere kamu hizmeti veren direğe sürdükten sonra etki altındayken sürmek ve vur-kaç cezalarıyla gözaltına alındı. 

Aptalca bir hata yaptım” Temmuz 2018’de Beats 1 sunucusu Zane Lowe’a konuştu. ”Ben bir insanım. Eve sarhoşken sürdüm. Ama bu, olabilecek en en iyi şeydi… Buna ihtiyacım vardı. O trafik lambasına sürmeli ve tüm o şeyi durdurmalıydım

Devam Etmek

Mayıs 2018’de Ariana Grande ile ayrılığı sonrası Miller, Lowe ile olan röportajında ayrılıktan bahsetti. 

Hayat stres dolu. Bu yüzden tabii ki stresli zamanlar oldu.  O kadar da eşsiz değil.” Diye açıkladı. ”Birine aşıktım. İki yıl birlikteydik. İyi zamanlar, kötü zamanlar, stres ve başka şeyler geçirdik. Ve sonra bir son geldi ve ikimiz de hayatlarımıza devam ettik. Bu kadar basit”

Söylentilere Gönderme

Ölümünden bir ay önce yayınlanan bir röportajda MC, kokain de içeren eski uyuşturucu kullanımı hakkında konuşurken, bağımlı olduğunu reddetti. 

Eğer insanlar benim büyük bir bağımlı olduğumu düşünüyorsa, tamam. Gerçekten, ne yapabilirim? Tüm o insanlarla konuşup ‘Hadi ama adamım, bu o kadar da basit değil’ mi diyeyim?” Diye Rolling Stone’a belirtti. ”Uyuşturucu kullandım mı ? Evet. Bağımlı mıyım? Hayır.

Baskı

Ölümünden bir gün önce yayınlanan bir Vulture röportajında Miller, bir tanınmış kişi olarak onu çevreleyen beklentilerden ve kariyerinin başlarından bahsetti.

Aşırı karanlık şeyler hakkında rap yapardım. Çünkü o zaman tecrübe edindiğim şeyler onlardı” Diye itiraf etti. ”Sorun yok, iyi, hayat bu. Tüm duygular olmalı

cr: us magazine