Oyuncu, Pretty Boys Are Poisonous adını taşıyan yeni şiir kitabını son zamanlarda yayınladı. Kitap, erkeklerle olan toksik ilişkilerini konu alıyor – şans eseri, Machine Gun Kelly bu ilişkilerden biri gibi görünmüyor.

Kitabı The Drew Barrymore Show’da tanıtırken, aktris yazma ve yayınlama sürecinde rapçi-rocker nişanlısından aldığı destanın altını çizdi. Röportajdan bir kesit olan YouTube’da yayınlanacak olan görüşmede Barrymore’a, “Sanatçı olması yardımcı oluyor. Kendi şarkı sözleriyle bu katarsis deneyimini yaşayabiliyor, bunu fark ediyor” dedi. “Bir oyuncu olarak bunu pek yaşamıyorsun. Sevdiğin birine acılarından kurtulma hakkını vermemelisin. Bu, birine değer vermenin ve onun iyileşmesini istemenin bir parçası.”

Barrymore, Jennifer’s Body yıldızına, özellikle ilişkisi hakkında spekülasyon yapıldığında, insanların şiirlerini ya da MGK’nin şarkı sözlerini birbirlerine adadıklarını nasıl hissettiğini sordu.

“Ünlü bir ilişkinin içinde olduktan sonra, bundan sonraki yaşamım boyunca yaptığım her şey veya söylediğim her şey, insanlar muhtemelen bunun onun hakkında olduğunu düşünecek, çünkü ilişki çok kamuya açık,” diye yanıtladı Fox. “Bunu sadece akışına bırakmalısın. Gerçeği ifade etmek ve sanat aracılığıyla kendini iyileştirmek hakkında. Diğer insanların ne düşüneceğini gerçekten düşünemezsin. Bazı şarkı sözlerini okudum ve ‘Gerçekten mi bunu…?’ dedim.”

Oyuncu, geçmiş ilişkilerine dair de konuştu: “Beni gençlik yıllarımda tanıyan herkes, kendi şiir kitabını yazmalı, çünkü o zamanlar pek de kibar değildim,” diyerek izleyiciden gülüş aldı.

Fox ayrıca kitabında başka ağır bir konuyu ele aldı: MGK ile yaşadığı bir düşük. “Hayatımda hiç böyle bir şey yaşamadım,” dedi. “Üç çocuğum var, bu yüzden ikimiz için de çok zor oldu ve bizi çok vahşi bir yolculuğa çıkardı. ‘Bu ne anlama geliyor?’ ve ‘Neden böyle oldu?’ sorularını anlamaya çalıştık.”

Yeni Kız dizisi oyuncusu, eski eşi Brian Austin Green ile üç oğlu paylaşıyor. 2020’de Midnight in the Switchgrass setinde tanıştıktan sonra “Bloody Valentine” şarkıcısı ile çıkmaya başladı ve çift, erken 2022’de nişanlandı.