Freddie Mercury hayattayken son albümleri olan ‘Innuendo’yu yayınlayalı 32 yıl sonra, gitarist Brian May, eski ‘American Idol’ yıldızı Adam Lambert ile yeni müzik kaydetmeyi düşündüklerini açıkladı.

ABD radyosunda konuşan Brian, “Biraz uğraştık. Sadece hiçbirini duymadınız. Halka sunmak isteyeceğimiz kadar özel olmalı.” dedi.

Adam da “Eğer yeni bir şeyler çıkaracaklarsa, belirli bir seviyede olmalı. Doğru şey olmalı. Ve ben her zaman şöyle demişimdir, ‘Ben yeni malzeme yapmak için uygun muyum?’ Bana korkutucu geliyor.” diye ekledi.

Freddie’nin hayranlarından dolayı Queen’in yeni şarkılarına dair söylentiler beklenmedik bir sürpriz oldu. Brian May, Queen’in hayranlarının Freddie’yi çok sevdiğini söyleyerek, Queen ve Adam Lambert’ın yeni şarkılar içeren bir albüm çıkarmayacaklarını düşündüğünü açıklamıştı.

Efsanevi rock grubu, 2012’den beri ‘American Idol’ yarışmasının ikincisi olan Adam Lambert ile turneye çıktı ve turneleri övgü dolu eleştiriler aldı.

Freddie AIDS’ten ölmeden önce, Kasım 1991’de, yeni materyaller içeren ilk albümlerini kaydetmeleri hakkında birçok söylenti ve spekülasyon yapıldı. Ancak Brian, Adam ve davulcu Roger Taylor stüdyoda potansiyel şarkılar kaydetmiş olsa da, bu fikirden hoşlanmayan Queen hayranları tarafından caydırıldılar.

Total Guitar dergisine verdiği bir röportajda Brian şöyle dedi: “Stüdyoda birkaç fikir üzerinde konuştuk. Ancak hiçbir zaman doğru yerde olduğunu hissetmediğimiz için ileriye doğru gitmedik. Gerçekten bilmiyorum. Ama bir engel olduğunu düşünüyorum. İnsanlar bir Queen albümünde Freddie’yi istiyorlar. Onu dinlemek istiyorlar. Ve buna kızamam.”