Bazı takıntılı hayranlar, idollerine yakın olabilmek için saatlere katlanır. Bazıları ise bıçak altına bile yatar.

Makyözler, stilistler ve kozmetik doktorlar sayesinde ünlüler, genellikle ağızları açık bırakan bir güzelliğe sahip olurlar. Idolünü biraz kıskanmak gayet doğal bir şeyken bazı hayranlar, hayranlıklarını bir tık öteye götürerek, sadece o ünlüye benzeyebilmek için milyarlar harcarlar.

Haydi, bu hayranlardan birkaçına göz atalım. Bunu yaptıklarına değmiş mi, siz karar verin.

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence, kariyerini yan kapıdaki komşu kızı olarak başlatsa da hala göz alıcı (ya da 161 bin TL ödettirecek) bir güzelliğe sahip. ABC News haberine göre, Kitty adındaki bir kadın, Lawrence’a benzeyebilmek için en az 6 ameliyat geçirmiş. ”Takdir edebilirim ki onun kişiliği cesur ve eğlenceli” diyor Kitty.

Kitty, Lawrence’ın popülerliği arttıkça daha çok insan onu Oscar ödüllü oyuncuya benzettiğini söylüyor. Kızının doğumunun liposuction, meme implantı, burun estetiği ile ünlü oyuncuya doğal yoldan daha çok benzerlik kazandıracak bir katalizör olduğunu söyledi. 

Kim Kardashian

Gezegendeki en ünlü kadının Kim Kardashian olduğu ve birçok kadının onun kıvrımlarını, konturlu yanaklarını ve şişkin kısımlarını taklit etmek için her şeyi -büyük estetik ameliyatlar dahil-  yaptığı konusunda bir şüphe yok.

Jennifer Pamplona söylentiye göre, Kardashian’a benzemek için $470,000 (3,08 milyon TL) harcamış. ”Estetik ameliyata uzun bir süre önce aşık oldum. Ama Kim Kardashian’ı gördükten sonra onun gibi olmak, kıvrımlarına sahip olmak istedim,” dedi 2017’de News.com.au’ya. Dediklerine göre bu ameliyatlar meme ve kalça implantı, liposuction ve burnu içeriyor. Oh, ve birkaç kaburgasını da aldırmış. Daha fazlasını istiyor.

Pomplona bu pahalı benzerliği, kendi kozmetik ürünlerini tanıttığı bir Instagram hesabıyla kullanıyor. ”Jennifer Pamplona olmak için çok para harcadım. Ama bunu masraf olarak görmüyorum. Daha çok yatırım gibi” Dedi Life And Style Magazine. ”Kim Kardashian’dan daha ünlü olacağım.

Kim Kardashian 2

Pamplona, Kardashian’a benzemek için bıçak altına yatan tek kişi değil. Daily Mail’e göre Claire Leeson, ünlü yıldıza daha fazla benzemek için $18,000  (115,2 bin TL) harcamış.

Kim’e bir benzerliğim hep vardı ve onun görünüşünü kopyalayarak bundan yararlanmam gerektiğini düşündüm,” Dedi Leeson 2016’da, fotoğraf çekimi için göğüs büyütme yaptırdığını ve kalça dolgusu kullandığını itiraf ederek.

Her nasılsa Leeson, ortaya çıkan sonuçtan memnun olmadığını ve bu benzerliğin alayı da peşinde getirdiğini söylüyor. ”Kim Kardashian’a benzetilmekten sıkıldım ve yoruldum” diye itiraf ediyor. ”Biraz aptal gibi hissediyorum ve onun gibi olmak istediğimi söylediğim için pişmanım.

Kim Kardashian 3

Peki bu ameliyatları sadece kadınlar mı yapıyor ? Jordan James Parke, yüzünün Kardashian’ınkine benzemesi için $130,000 (832 bin TL)’den fazla harcadığı söyleniyor. Tüm bu para nereye gitti ?

Kaşlarımın arasında, gözlerimde ve suratımın yanlarında botox var. ”Dudak, çene ve yanak dolgusu yaptırdım” diyor Youtube videosunda. ”Burnumu yaptırdım ve Kim’in yaptırdığı cilt bakımlarından düzenli olarak yapıyorum. Kimyasal maskeler… İsmini siz koyun. Ben olabildiğince denedim.’

This Morning’e katıldığında, kozmetik işlemlerin onun için hobi olduğunu söyledi. Öyle ki, bundan bir kariyer yaptı. Şu an, The Lip King Aesthetics’in sahibi ve yöneticisi.

Superman

Herbert Chaves, Superman takıntısının 5 yaşında başladığını söyledi. Şimdi tamamen büyüdü ve 20’den fazla burun ve çene estetiği ile liposuction yaptırdı. VT’ye göre, artık ameliyatlar için para harcamıyor. Chavez, basından ilgi gördüğü için artık ameliyatları bedava yaptırdığını açıkladı.

Değişiminin tamamlanması için geriye sadece 1 ameliyat kaldığını söyledi: bacak uzatma işlemi. Evet, bu gerçek ve Paley Enstitüsü’ne göre ”Dünyanın en uzuv uzatma tecrübesi”nin $250,000’a (1.6 milyon TL) kadar tutabilir.

Justin Bieber

Bu hayranın estetik ameliyat hikaye trajik bitti. İlham verici artist Tobias Strebel, pop yıldızı Justin Bieber’a benzemek için olan estetik ameliyat bağımlılığını tartışmak için TLC’deki Benim Garip Bağımlılığım” programına konuk oldu.

Justin Bieber’ın bebeksi suratına ulaşmak için $100,000 (640 bin TL) ‘dan fazla harcadığını söyledi. Strebel’in çabaları çok dikkat çekti ve Botched’ın bir bölümüne dahi konuk oldu.

Ağustos 2015’te kaybolduğu belirtildi ve sadece birkaç gün sonra, yüksek doz uyuşturucudan ölü bulundu.

Barbie Bebek

Barbie’nin tasarımcısı, bebeğin bedeninin tamamen gerçek dışı olduğunu söylemesine rağmen bu, Ukraynalı kadının bebeğe benzemek için attığı adımları durdurmadı. GQ’ya göre Valeria Lukyanova sadece meme implantı olduğunu itiraf ediyor. Oysaki çarpıcı figürü ve yüzü, hikayenin devamı olduğunu gösteriyor.

Fiziksel değişimini paylaştığı Instagram hesabından (valeria_lukyanova21) onun değişimini takip edebilirsiniz.

Ken

Ken’siz Barbie nedir ki ? Bir 2017 This Morning röportajı, Rodrigo Alves’in Ken bebeğine benzemek için $500.000 harcadığını açıkladı. Oysaki Rodrigo, asıl amacının bebeğe benzemek olmadığını söylüyor. ”Sadece, estetik ameliyatlarının yardımıyla mükemmel ve fiziki açıdan en iyisi olmak istedim.