SZA, Consideration adlı şarkısının müzik videosunu çekmesinin ardından şarkının Rihanna’ya verilmesinden dolayı hayal kırıklığı yaşadı.

Kill Bill şarkıcısı, Variety için hazırlanan bir video bölümünde, Consideration’ı kendi debut albümünün “merkezi” yapmayı planladığını, ancak şarkının sonunda Rihanna’nın 2016 yapımı ANTI albümünde açılış şarkısı olduğunu açıkladı.

SZA, 34 yaşındaki şarkıcı, “Çok önem verdim ve sadece… sadece sinir bozucu bir durumdaydım” dedi. “Şöyle hissettim: ‘Bir daha asla bu kadar harika bir şeyim olmayacak.’ Ve bu çok çılgınca ve çok yanlış bir şeydi, çünkü o zamanlar albümümün ana parçasıydı ve onun için sadece albümünün bir parçasıydı ve ben de diyordum ki, ‘Lütfen hayır.'”

Devam etti: “Zaten onun için bir video çekmiştim ve birkaç gün içinde düşürmeyi planlıyordum. Her şey zaten bitmişti. Etiketle ilgili herhangi bir konuşma zaten bitmişti. Kabul etmek ve geriye dönüp kabul etmek sadece bir meseleydi ve geriye dönüp bakınca bırakmak ve kabul etmek çok zordu.”

Kararı o dönemde yeni çıkan bir sanatçı olarak rahatsız edici bulsa da, SZA, geriye baktığında buna minnettar olduğunu söylüyor.

“Bu olduğu için çok mutluyum ve bana hiçbir şey kaybettirmedi. Eğer bir şey ise, sadece bir sürü şey kazandım. Ve Tanrı’ya şükrediyorum ki bunun dışında harika müzik yaptım,” diye açıkladı şarkıcı.

SZA, gerçek adıyla Solána Rowe, şarkının öne çıkan sanatçısı ve ortak yazarı olarak kayıtlıdır. İlk albümü Ctrl’ü 2017 yılında yayımladı.