Çıkardığı şarkılarla Türkiye’de zirveyi gören, yayınladığı kliplerle ve yaptığı sansasyonel açıklamalarla her zaman gündem olmayı başaran Rumen Sanatçı Otilia, hit parçalarını seslendirmek üzere yeni konser serisine başlamaya hazırlanırken bir yandan da yeni albüm hazırlıklarına tam gaz devam ettiğinin sinyallerini veriyor.

Merhaba Otilia, öncelikle teklifimizi kabul ettiğin için sana teşekkür ederiz. İlk olarak, nasıl gidiyor?

Ben de size teşekkür ederim. Ayrıca beni düşündüğünüz için de teşekkür ederim. Bükreş’te iyiyim ve şimdi yeni şarkılarım üstünde çalışıyor ve yeni konserlerime hazırlanıyorum!

Bilionera isimli hit parçasıyla hepimizin müzik listesinde yer edinen sanatçı, yoğun temposuna rağmen enerjisinden hiçbir şey kaybetmiyor.

Öncelikle, senin Romanya’nın divalarından biri olduğunu düşünüyorum. Bilionera, Diamante gibi birçok hit parçan var. Başarının sırrı nedir?

Sırrım müziğe olan sevgim ve yaptığım her şeyi tutkuyla yapmam.

Sence sanatçı olmanın en iyi yanı nedir?

En iyi yanı sahnede olmak ve insanların müziği, onlara verdiğiniz mesajı hissetmesi.

Sahnede her zaman kendine güvenen, büyük bir zevkle şarkılarını söyleyen ve kıpır kıpır dans eden bir Otilia gördüğümüzden, normal hayatında nasıl biri olduğunu merak ediyoruz.

Sahne hayatının dışında, hepsinden önemlisi sen de bir insansın. Hayatındaki günlük rutinlerin nelerdir?

Spor yapıyorum, çoğunlukla alışveriş yapıyorum ve tabii ki ailemle zaman geçiriyorum…Onlar her zaman bana iyi geliyorlar.

Eminim ki müzik yapmak oldukça zordur. Sence, şarkı yayınlamanın en zor tarafı nedir?

Söz konusu olan müzik ise zor olan bir şey yoktur. Ben bu işi aşkla ve bağlılıkla yapıyorum. Ama yine de benim için bu işin en zor tarafı uzun süre stüdyodan ve sahneden uzak kalmak.

Ve sosyal medya…Birçok sanatçı için korkulu rüya haline gelen sosyal mecra hakkında da genç sanatçıya bir soru yöneltiyoruz.

Sosyal medyada herkesin herkes hakkında yorumu var. Olumlu olanların yanında eminim ki kötü niyetli yorumlar da alıyorsundur. Bununla nasıl başa çıkıyorsun?

Bu tarz şeyleri dikkate almıyorum çünkü bazen insanlar senin ne kadar çalıştığını ve ne kadar özveride bulunduğunu bilmiyor. Ve bence onlar cehaletlerinden yargılıyorlar. Ve tabii ki bazı insanlar beni sevmiyor. Bunu kabul ediyorum! Herkesin kendine ait bir zevki var.

Hayatında çok fazla güzel şeye sahip gibi görünüyorsun. Güzel bir sesin var, yeteneklisin. Hayatında seni en çok mutlu eden şey nedir?

Bu kesinlikle ailem. Onlar bana desteklerini ve güçlerini veriyorlar.

Öz güven sahibi bir kadınsın. Vücudunu gizlemekten çekinmiyorsun. Genç kadınlara kendilerini sevmeleri için vereceğin tavsiyen var mı?

Öncelikle tabii ki kendinizi sevmelisiniz ve kim olduğunuzu kabul etmelisiniz. Bazen kusurlarımız en güzeli ve en özelidir. <3

Otilia’nın Türkiye’de ne kadar popüler olduğunu tartışmaya gerek yok. Gerek Serdar Ortaç ile yaptığı ”Balım” düeti, gerek başarılı sanatçı Sinan Akçıl ile olan ilişkisi onu Türkiye’ye epey yakınlaştırıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=ixrV5EUBYvo

Türk müziği hakkında ne düşünüyorsun? En çok dinlediğin sanatçılar kimler?

Türk müziğine aşığım. Çok romantik, Türkçe şarkı söylemeyi çok seviyorum ve Türkçeyi çok yumuşak ve güzel buluyorum. Sinan Akçıl, Serdar Ortaç ve Demet Akalın benim en çok dinlediğim ve sevdiğim sanatçılar.

Türkiye’de çok fazla insanın ilgisini çektin. Bu ilgiyi nasıl değerlendiriyorsun?

Türkiye’ye her zaman yakın hissettim ve her zaman da yakın hissedeceğim…Gelecekte buraya taşınmayı düşünüyorum. Burayı gerçekten evim gibi hissediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=HejqVvP9rWk

Biz röportajımızı noktalarken Otilia üç senedir hazırlığını yaptığı albümünü nihayet bitirdiğini ve bu sene yayınlayacağını duyuruyor ve New York’ta çekimlerinin yapıldığı yeni klibi ”I Don’t Know” u hayranlarına sunuyor:

Beş Soru Beş Cevap

Favori şarkın: Diamante
Örnek aldığın isim: Hiç birini örnek almadım
En sevdiğin Türk yemeği: Lahmacun
Düet yapmak istediğin isim: Shakira
En sevdiğin içecek: Bira