[Intro: Tony Montana & Drake] You’re all a bunch of fucking assholes You know why? You don’t have the guts to be what you wanna be You need people like me You need people like me so you can point your fucking fingers And say that’s the bad guy Yeah (808 Mafia) Grrah!

[Verse 1: Drake] Treat all my exes like Jehovah’s Witnesses Free all the dogs and fuck all the witnesses They sitting down, we standing on business Ayy, standing on business Standing on business Standing on business Standing on, oh I’m tryna fuck all the bitches that look like my ex I’m making her vex, I’m too complex I carry a whole lotta gold on my nеck He talking down, he get put in a lakе Capo the type to show up to the wake

[Pre-Chorus: Drake] I’m geeking hard, don’t know what to take Don’t know what I took My doggy got booked for acting like Book He shot him in— (Damn)

[Chorus: Drake] Shot him in daylight Shot him in daylight Shot him in daylight (Shot him, he shot him, what? Shot him, what?) Shot him in daylight Shot him in daylight Shot him in daylight (Broad day)

[Verse 2: Drake] She went to Jung and she bought a body I wasn’t there when they caught the body TPS think that I bought the body Internet swear that I bought the body Take more than that to go pop somebody Them niggas talk about everybody So lowkey I’m happy they got somebody, nigga, what? Like what’s in your shoe? We socking niggas Like what’s on your wrist? We clocking niggas Like anyone home? We knocking niggas We clumsy as fuck, we dropping niggas Like Lenny Kravitz show, we rocking niggas Like tennis indoors, we squashing niggas Like combo number one, we whopping niggas, nigga, what? We grabbing his girl and we leaving a note She broke up with him and deleted a post She said she was vegan, she eating a goat (What?)

[Pre-Chorus: Drake] I’m geeking hard, I know how it look Don’t know what to take, don’t know what I took My doggy got booked for acting like Book He shot him in— (What?)

[Chorus: Drake] Shot him in daylight Shot him in daylight Shot him in daylight (Shot him, he shot him, what? Shot him, what?) Shot him in daylight Shot him in daylight Shot him in daylight (Broad—)

[Outro: Adonis] Don’t talk to my man like that I like it when you like it My, my, my, my man My, my, my, my man Don’t talk to my man like that I like it when you like it My, my, my, my man My, my, my, my man You know which one you want I .

[Intro: Tony Montana & Drake] Hepiniz bir avuç pisliksiniz. Neden biliyor musun? Olmak istediğin şey için cesaretin yok. Benim gibi insanlara ihtiyacın var. Benim gibi insanlara ihtiyacın var, böylece lanet parmaklarını gösterebilirsin. Ve bunun kötü adam olduğunu söyle Evet (808 Mafia) Grrah!

[Verse 1: Drake] Tüm eski sevgililerime Yehova Şahitleri gibi davranmak Tüm köpekleri serbest bırakın ve tüm tanıkları becerin Onlar oturuyor, biz ayakta iş yapıyoruz. Ayy, iş üstündeyim İş üzerinde durmak İş üzerinde durmak Ayakta durmak, oh Eski sevgilime benzeyen bütün sürtükleri sikmeye çalışıyorum. Onu sinirlendiriyorum, çok karmaşık biriyim. Kıçımda bir sürü altın taşıyorum. O konuşursa, bir lakeye konur. Capo, cenazeye gelen tiplerden.

[Pre-Chorus: Drake] Çok heyecanlıyım, ne alacağımı bilmiyorum. Ne aldığımı bilmiyorum. Köpeğim Book gibi davrandığı için ceza aldı. Onu vurdu- (Kahretsin)

[Chorus: Drake] Onu gün ışığında vurdu. Onu gün ışığında vurdu. Onu gün ışığında vurdu. (Onu vurdu, onu vurdu, ne? Onu vurdu, ne?) Onu gün ışığında vurdu Onu gün ışığında vurdu. Onu gün ışığında vurdu (Geniş gün)

[Verse 2: Drake] Jung’a gitti ve bir ceset aldı. Cesedi yakaladıklarında orada değildim. TPS, gövdeyi satın aldığımı düşünüyor İnternet yemin ederim ki cesedi aldım. Birini patlatmak için bundan daha fazlası gerekir. Bu zenciler herkes hakkında konuşur Birini yakaladıkları için mutluyum, zenci, ne? Ayakkabının içinde ne var? Zencilerle yatıyoruz Bileğindeki şey gibi mi? Zencilere saat tutuyoruz Evde kimse var mı? Kapıyı çalıyoruz zenciler Çok sakarız, zencileri düşürüyoruz Lenny Kravitz şovu gibi, zencileri sallıyoruz Kapalı alanda tenis oynar gibi, zencileri eziyoruz Bir numaralı kombo gibi, zencileri pataklıyoruz, zenci, ne? Kız arkadaşını yakalıyoruz ve bir not bırakıyoruz Ondan ayrıldı ve bir gönderiyi sildi Vegan olduğunu söyledi, keçi yiyordu (Ne?)

[Pre-Chorus: Drake] Çok heyecanlıyım, nasıl göründüğünü biliyorum. Ne alacağımı bilmiyorum, ne aldığımı bilmiyorum Köpeğim Book gibi davrandığı için ceza aldı. Onu vurdu- (Ne?)

[Chorus: Drake] Onu gün ışığında vurdu. Onu gün ışığında vurdu. Onu gün ışığında vurdu. (Onu vurdu, onu vurdu, ne? Onu vurdu, ne?) Onu gün ışığında vurdu Onu gün ışığında vurdu. Onu gün ışığında vurdu (Broad-)

[Outro: Adonis] Adamımla böyle konuşma. Sen sevdiğinde ben de seviyorum. Benim, benim, benim, benim adamım Benim, benim, benim, benim adamım Adamımla böyle konuşma. Sen sevdiğinde ben de seviyorum. Benim, benim, benim, benim adamım Benim, benim, benim, benim adamım Hangisini istediğini biliyorsun Hangisini istediğin umurumda değil. Ne istersen alabilirsin. Ne yaptığın umurumda değil. Her zaman seni izleyeceğim.