Kehlani Ashley Parrish, 24.04.1995’te Oakland Kaliforniya’da doğan şarkıcı, söz yazarı aynı zamanda dansçıdır.

Babasını küçük yaşlarda kaybetti. Annesi ise hapiste olduğu için velayetini teyzesi aldı ve bir süre teyzesi ile birlikte yaşadı.

Kendisini daha çok ‘Suicide Squad’ (İntihar Timi) filminin soundtrack müziklerinden biri olan ‘Gangsta’ ile tanımaya başladık. Yine de müzik kariyeri çok önce ki yıllara dayanıyor.

14 yaşında ‘Poplyfe’ grubuna solist olarak katıldı. 16 yaşında (2011), grubu ile America’s Got Talent yarışmasına katılarak. 4. oldular. Yarışma bitiminde grup yönetimi ile sözleşme konusunda bazı anlaşmazlıklar yaşandığı için grubu bıraktı. Bu durum kısa süreliğine de olsa müziğe ara vermesine sebep oldu.

Oakland Sanat Okulu’na giderken Kehlani’nin hayali dansçı olmaktı; fakat geçirmiş olduğu sakatlık sonucu müziğinin üzerine gitmeye karar verdi. Lise sonda okulunu bıraktı ve bir rap grubuna katılarak Los Angelas’a gitti. Grubun geleceğini göremeyen Kehlani grubu bıraktı ve Oakland’a geri döndü.

18 yaşında ilk solo çalışması olan ‘Antisummerluv’ı’ Soundcloud üzerinden paylaştı. Soloyu dinleyen Nick Cannon’dan (America’s Got Talent yarışmasının eski sunucusu) teklif alarak Los Angelas’a gitti. Bir apartman dairesinde kalarak sunulan imkanlar dahilinde stüdyoda müziğini yapmaya başladı. 19 yaşında ’19 Cloud’ isimli albümünü paylaşarak yükselişe geçti.

Kehlani geçtiğimiz yıl sosyal medya üzerinden kendisinin queer olduğunu paylaşarak aşka aşık olduğunu söyledi. Şuan 23 yaşında olan Kehlani, 8 aylık hamile ve bir kız bebek bekliyor.