Poppy ve Illuminati Yazımızıda Mutlaka Okuyun!!!
https://www.muzikbuldum.com/magazin/that-poppy-ve-illuminati

That Poppy Kimdir? Poppy, That Poppy ismiyle müzik projesi çıkardıktan sonra internette fazlasıyla ün kazanmış olmasına karşın aynı isimle bir de Youtube kanalına sahip, 1 Ocak 1991 doğumlu genç şarkıcıdır.

Nashville/Tennessee doğumlu bu genç şarkıcı adayı, daha sonraları Los Angeles’a taşınarak müzik mesleğini yeşertmiştir. Daha sonra yönetmen ve müzisyen olan Titanic Sinclair’e katılarak müzik konusunda kendini geliştirmeyi ve duyurmayı hedeflemiştir.

 Poppy, gerçek adını açıklamıyor. Fakat bu onun hakkındaki tek ilginç şey de değil. Küçüklüğünde bir Rockette* olmak isteyen Poppy, çocukluğunu dans ederek geçirmiş. Elvis Presley’den etkileniyormuş ve Youtube kanalını ise yalnızca 10 yaşındayken açmış. (2011)

Son zamanlarda fazlasıyla popüler olduktan sonra bile takipçilerinden hala gerçek kimliğini saklamayı tercih ediyor ve bu konuda da bayağı sakin gözüküyor.

Bir aralar 30 yaşındaki Titanic Sinclair ile çıktığı söylentileri vardı fakat her ikisi de söylentilerini henüz doğrulamadılar.

Bir röportajında, Poppy isminin nereden geldiğini soran muhabire, ”Bu isim cennetten kucağıma indi ve ben de böylece karar verdim.” diye yanıt veriyor. Muhabirin tepkisi tüm izleyicilerin şaşkınlığını yansıtan türdendi açıkçası.

 

”Videolar konusunda sana ilham veren şeyler neler, Poppy?”

”Gelincikler hakkında, bilincini kapatmayan her şey hakkında, parlayan her şey hakkında.”

Bu kız hakkında bir diğer bildiğimiz şey ise Doge türündeki köpeği Wiggy. 

Nashville doğumlu şarkıcı/söz yazarı That Poppy, YouTube’da akan pamuk şekeri sessizce yediği videosuyla 2014’te ortaya çıktı. İzleyiciler buna fazlasıyla şaşırmıştı, fakat bu sadece Poppy’nin çıkaracağı akımın küçük bir başlangıcıydı. Geniş gözleriyle, platin sarısı saçlarıyla ve farklı bir tarza hitap eden elbiseleriyle Poppy’nin videolarını sabırsızlıkla beklemeye başlayan bir hayran kitlesi oluştu. Videoların konuları da gitgide absürtleşip tuhaflaşmaya başlamıştı.

Videolarını tıpkı sürreal modern bir pop sanatı gibi editliyordu. Çektiği videolar, incili bir saate yakın okuması, plastik bir tavşan şişirmesi ya da adını on kere tekrarlaması gibi garip eylemler içeriyordu. Aynı zamanda videolarını, içinde türkçe’nin de bulunduğu, 13 dilde çeviri altyazılarını da eklemeyi ihmal etmiyor.

Bunların dışında 2015’te şarkıcı olmak adına adımlar atmaya başlamış, tıpkı bir Lana Del Rey tavrıyla, Mac DeMarco’nun ‘My Kind Of Woman’ şarkısını yorumlamış ve bir ay geçtikten sonra da ilk resmi şarkısı ‘Everybody Wants To Be Poppy’ yi çıkarmıştır.

Aynı zamanda Youtube kanalında Charlotte olarak adlandırdığı bir cansız manken ile yaptığı röportajlarını da görebilirsiniz.

Ekstra, internette yayılan söylentilere göre gerçek adı Moriah Rose Pereira ve gerçek yaşı ise 22’ymiş.

 İzlemek isteyenler için bazı video adresleri,

Selena Gomez

Oh

Repeat After Me

Takin a Selfie

Who is Cindrella

Bazı şarkıları,

I’m Poppy

Lowlife

Computer Boy

Money

Everybody Wants To Be Poppy

*Rockette, 1925’te kurulmuş ve her yıl binlerce genç kızın seçmelere katıldığı yaklaşık 500 kişilikten oluşan The Rockettes isimli bir dans şirketinin üyelerine verilen isim.