2018 yazı neredeyse bitmek üzere… Bir çok ünlüyü farklı kombinler ile görsek dahi öne çıkan trendler elbette sınırlıydı.

DENİMLER!

Bu yaz bir çok markanın en büyük denim sıkalasını görmüş olduk. Özellikle Agnona, Acne Studios, Aalto gibi markalar bu ilkbahar/yaz koleksiyonları için hayli kafa yormuş olmalı.

BİSİKLET ŞORTLARI!

Kim Kardashian ile başlayan bu akım artık gündüzden geceye uyarlanmış star bir parça oldu. Bir çok büyük marka bu model üzerine birden fazla çeşit çıkardı. En beğenilenler arasında Saint Laurent yer alıyor.

TRENÇKOT ALARMI!

Artık aksesuar olmaktan çıkıp başlı başına giyim olarak karşımıza çıkıyor. Tek parça kombinlerin vazgeçilmez parçası olan trençkot için Alexander Mcqueen ve  Margiela’ya bakmanızı tavsiye ederim.

TRANSPARAN ŞIKLIĞI!

Özel gecelerin tartışmasız en çok tercih edilen kombinlerin başını transparan detaylar alıyor. Gün içinde ki kombinlerde de sık sık görmeye başladık. Güzel ünlülerimizin bu konuda ki tercihleri ise genelde Helmut Lang, Sies Marjan, Hermês gibi büyük markalar oluyor.

RENK OYUNLARI!

Bu yazın öne çıkan iki rengi; turuncu ve sarı oldu. Neredeyse bütün defilelerde gözde parçalar bu iki renkten oluştu. Bu renklerin yanı sıra lavanta rengi, nane yeşili, pembe, nötr renkler de bu yaz vazgeçilmeyen tonlardı.