Lübnan asıllı 31 yaşındaki sanatçı Faydee, aslında çok da yabancı olduğumuz bir isim değil. ”Can’t Let Go”  ”Unbreakable” ve klibi Bodrum’da çekilen ”Lullaby” gibi şarkılarla ülkemizde zirveyi görüp bu şarkılarla yazımıza renk katmıştı.

Şimdi son yayınladığı Crazy isimli şarkısıyla yine zirveye oynarken, biz de kendisiyle güzel bir röportaj gerçekleştirdik.

 Merhaba Faydee, ilk olarak bizimle röportaj yapmayı kabul ettiğin için teşekkürler. Nasılsın?

Harikayım, az önce yarınki şovum için Sean Paul ile yaptığım provaları bitirdim. Ayrıca ben de teşekkür ederim.

Son şarkın ‘’Crazy’’ enerji dolu bir şarkı. Bize biraz bu şarkının arka planından bahsedebilir misin?

Bu soruyu sevdim.  En kısa sürede  yazmayı bitirdim ve kayıtlarını yaptım. Burada bunun hakkında özel bir şey olduğunu biliyordum. İlk olarak bu şarkıyı menajerime, Ronnie’ye, telefondan çaldım ve o ‘’İşte bu’’ der gibiydi. Ertesi hafta klip çekimlerini yaptık. Bütün temanın retro hissedilmesini istedim, bunun klasik bir şarkı olmasını istiyordum.

Bodrum’da bir müzik videosu çektin ve ‘’Lullaby’’ isimli bir şarkı yayınladın. Neden Bodrumu seçtin?

Aslında bu Bodrum’a ilk gelişimdi, buranın güzel fotoğraflarını görüyordum ve her zaman oraya gitmeliyim diyordum. Türkiye’yi çok seviyorum, İstanbul’a ve Antalya’ya geldiğim her sefer bir gün Türkiye’de bir çekim yapmak istediğimi biliyordum, bu yüzden sonunda bunu yaptım.

Çok başarılı şarkıların var, eminim ki çok çalışıyorsundur. Sence bu başarının sırrı nedir?

Çok çalışma, enerji ve tutku başarının üç anahtarı. Ah ve tabii ki kendine inanmak zorundasın.

Kendini kanıtlamış bir sanatçı olarak zaman zaman müzikal anlamda karamsarlığa düştüğünü tahmin edebiliyorum. Böyle durumlarda, seni en çok ne motive eder?

Hayranlarım devam etmem için beni motive ediyor ve benim ekibim, ailem daha iyi olmam için çaba sarf ediyorlar.

Yetenekli bir sanatçı olduğun apaçık ortada. Yeteneğini ne zaman fark ettin?

Ben on üç yaşındayken, şarkı yazmaya meyilli olduğumu biliyordum. Dünyaya anlatacak hikayelerim vardı ve bunu dünyayla paylaşmak istiyordum. Müzik her zaman benim için bir terapi.

Milyonlar tarafından izlenen çok fazla videon var. Laugh Till You Cry, Can’t Let Go ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şarkı. Bu nasıl hissettiriyor?

Çok çalışmanın takdir edilmesi harika hissettiriyor. Radyoda şarkılarımı duymak ve insanların müziğime, videolarıma verdikleri tepkileri görmek hala ilk seferki gibi hissettiriyor.

İnsanlar senin sesini ve şarkılarını beğendiğinde nasıl hissediyorsun?

Dünyadaki en güzel his. Her seferinde ilk kezmiş gibi.

2018’in geri kalanından beklentin nedir?

 Sadece her günümün daha iyi olması ve sonsuza dek yaşayacak müzikal parçalar üretmek. Artı olarak, ben her zaman tura çıkıyorum ve dünyadaki hayranlarımla tanışıyorum. Ah tabii ki ve bu sene oyunculuğa odaklanmak istiyorum. Hadi bekleyip ne olacağını görelim.

 

Yakın zamanda yeni yayınlayacağın bir şarkı var mı? Söz veriyorum bu aramızda kalacak 😉

Haha, gelecek ay çıkacak bir şarkım var, ‘’Crazy’’ nin de prodüktörü olan Gon Haziri prodüktörlüğü üstlendi. Bu yaz ritimleri taşıyor ve kayıtlarda biraz Arapça söyledim. 

Beş Soru Beş Cevap

 

Dinlediğin son şarkı: Clean Bandit ft. Demi Lovato – Solo
Satın aldığın son şey: Traş bıçağı
En büyük korkun:Yükseklik
En büyük hobin: Müzik sonsuza dek en büyük hobim olacak, ikinci en büyük hobim yemek. Ya da belki de ilki?
EDM ya da R&B: R&B