1988 yılında Ankara’da dünyaya gelen Emir Yargın, 1991 yılında ailesinin işi sebebiyle Antalya’ya taşındı. Liseden sonra İstanbul’a yerleşen Emir, okul orkestralarında davulcu ve şarkıcı olarak sahne aldı.

2006 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve müzik çalışmalarına devam etti. Yine bu yıllarda Onor Bumbum ile davulcu olarak sahne aldı.

2008 13. Roxy Müzik yarışmasında yazmış olduğu ”Köpek” ve ”Çorap” şarkılarının performansı ile 2.cilik ödülünün sahibi oldu.

Onor Bumbum ile ”The Bananas” projesi gerçekleştirdiler.

2010 yılında Levent Sevi’nin çekmiş olduğu Long Way From Home serisindeki ”Kemik” performansı çok beğenildi ve albüme de eklendi.

2011 yılında ” Tokat” albümü çıktı.

Ardından ”Bu Gece, Eylül, F*cker Dıscotheque, Kemik Abi” şarkıları piyasaya sürüldü.

2012 Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri ”Özel Destek” ödülüne layık görüldü.

2014 yılına geldiğimizde ”Kanka Olurduk Ölümüne” adlı single piyasaya sürüldü. Ardından 2015 yılında 2. stüdyo albümü ”Geri Dönüşüm Kutusundaki Anılar” çıktı.

Bu albümden ”Oturmaya Mı Geldik?”adlı şarkısı oldukça popüler hale geldi ve ”Maide’nin Altın Günü” filminde de kendisine yer buldu. Bu filmde Emir Yargın, Ezgi Mola ile beraber ”Erik Dalı”nı seslendirdi.

2. albümden Araba İçin Baslı Müzik, Kalple Beyin Savaşı, Büyük Kaçış Planı adlı şarkılarına klip çekildi.

2019 yılına girdiğimizde ise ”Beni Yalnız Bırakın” adlı single piyasaya sürüldü.

Son olarak ”Mevzu Kriz” adlı şarkısına klip çekti.

Emir Yargın’ın ayrıca ”Çakal Lezzetler” adlı YouTube kanalı var. Bu kanalda yemek yapıyor, konuklarıyla eğlenceli dakikalar geçiriyor.

Enerjisi yüksek olan Emir Yargın dinleyin, dinlettirin!