Clark, 22 Ocak 2002’de Des Moines, Iowa’da Anne Nizzi-Clark ve Brent Clark’a doğmuştur. Annesi İtalyan kökenlidir. Clark’ın babası Simpson College’da basketbol ve beyzbol oynamıştır. Iowa State’te kolej futbolcusu olan bir ağabeyi Blake ve küçük bir erkek kardeşi Colin ile birlikte West Des Moines, Iowa’da büyümüştür. Clark, beş yaşında basketbola başlamış ve bir erkek genç takımındaki tek kız olmuştur. Basketbola odaklanmadan önce çocukken softbol, voleybol, futbol ve tenis de oynamıştır.

Clark, sahada büyük bir rekabetçi tutku ve istekle oynuyor, ancak kişisel olarak oldukça mütevazı bir kişiliğe sahip olduğunu söylüyor. Hobileri arasında müzik dinlemek, yürüyüş yapmak ve yakın arkadaşlarıyla vakit geçirmek var.

Clark, Amerikan kolej basketbolunun geleceği için heyecan verici bir potansiyele sahip. Hala genç bir sporcu olmasına rağmen, kendisi için yüksek beklentiler var ve her adımda başarısını sürdürüyor. İleride neler yapacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Fiziksel olarak, Clark oldukça etkileyici bir görünüme sahip. 6’0″ boyunda ve güçlü bir atletik yapıya sahip. Ayrıca, sarı saçları ve açık renkli gözleriyle dikkat çekiyor.

Hobileri arasında, basketbolun yanı sıra golf, balık tutma ve ailesiyle zaman geçirmek de bulunuyor. Ayrıca, kariyeri boyunca birçok hayırsever etkinlikte yer aldı ve toplum için pozitif bir rol model olarak öne çıktı.

Bilinmeyenler arasında, Clark’ın birkaç ilginç bağırsakları var. Örneğin, çocukken hiç dondurma yememiş ve bir gün içinde 5 burrito yemiş. Ayrıca, favori yemeği makarna ve kırmızı etli soslu spagetti.

Altıncı sınıfta, Clark, Ames, Iowa merkezli bir Amatör Atlet Birliği (AAU) basketbol programı olan All Iowa Attack’e katılmış ve liseden mezun olana kadar burada oynamıştır. Yaşça daha büyük rakiplere karşı oynamış ve sekizinci sınıftayken lise son sınıf öğrencileriyle karşılaşmıştır. Clark, Minnesota Lynx’in en yakın WNBA takımı olan Maya Moore’dan ilham almış ve babasıyla birlikte onların maçlarını izlemek için 3 buçuk saat yol gitmiştir. Ayrıca, Dowling Catholic Lisesi’nde oynayan kuzenleri Haley ve Audrey Faber’a ve All Iowa Attack mezunu Harrison Barnes’a da hayranlık duymaktadır.

Caitlin E. Clark, Amerikan Kolej Basketbolu Ligi’ndeki (Big Ten Conference) Iowa Hawkeyes takımında oynayan bir Amerikan basketbol oyuncusudur. West Des Moines, Iowa’daki Dowling Catholic Lisesi’nde, sınıfındaki en iyi oyunculardan biri olarak kabul edilmiş ve bir McDonald’s All-American seçilmiştir. İlk sezonunda Iowa ile NCAA Division I’de skor kraliçesi olmuş, ulusal çaylak oyuncu ödülünü paylaşmış ve All-American seçilmiştir. İkinci sezonunda, Clark, oybirliğiyle ilk takım All-American seçilmiş ve bir sezon içinde Division I’de hem sayı hem de asist kraliçesi olan ilk kadın oyuncu olmuştur. Junior sezonunda ulusal oyuncu ödülüne layık görülen Clark, oybirliğiyle ilk takım All-American olarak tekrar seçilmiştir. Oyun kurucu pozisyonunda Division I’deki en iyi oyuncu olarak kabul edilen Clark, Dawn Staley Ödülü’nü üç kez ve Nancy Lieberman Ödülü’nü iki kez kazanmıştır.

Clark, gençlik uluslararası seviyesinde Amerika Birleşik Devletleri’ni temsil ederek üç altın madalya kazanmıştır. 2021 FIBA 19 Yaş Altı Kadınlar Basketbol Dünya Kupası’nda En Değerli Oyuncu seçilmiştir.

Caitlin Clark, analistler tarafından en pazarlanabilir kolej basketbol oyuncularından biri olarak tanımlanmıştır. 18 Ağustos 2021’de, West Des Moines, Iowa merkezli bir şirket olan The Vinyl Studio ile ilk isim, görüntü ve benzeri haklar anlaşmasını imzalamıştır. 27 Ekim’de ise, süpermarket zinciri Hy-Vee ile bir anlaşma imzalamıştır. 1 Mart 2022’de, H&R Block, kadın kolej sporcularını desteklemek için “A Fair Shot” girişimine katılmak üzere Clark’ı duyurmuştur. 26 Temmuz’da, Clark, kolej sporcuları için ticaret kartları çıkaracağını duyuran Topps ile bir anlaşma imzalamıştır. Iowa’daki üçüncü sezonuna girerken, Clark Nike ile bir anlaşma imzalamıştır. 2023 NCAA turnuvası sırasında, kadın sporcuların görünürlüğünü artırmak için Buick’in “See Her Greatness” kampanyasında beş kadın kolej basketbol oyuncusundan biri olarak yer almıştır.

Clark, Iowa Üniversitesi’nde pazarlama alanında eğitim almaktadır. İkinci yılında, College Sports Information Directors of America tarafından ilk takım akademik All-American seçilmiştir ve üçüncü yılında CSC tarafından 2023 Akademik All-American of the Year olarak onurlandırılmıştır.