Bailey Zimmerman, Amerikalı bir şarkıcı-şarkı yazarıdır. 12 Haziran 1999’da California, Los Angeles’ta doğdu. Sanatçının müzik tarzı, pop, country ve R&B elementlerinin bir karışımıdır.

Bailey Zimmerman, müzik kariyerine 2019 yılında yayınladığı ilk single’ı “One More Night” ile başladı. Şarkı, Spotify’da viral oldu ve geniş bir hayran kitlesi kazandırdı. Aynı yıl, “Understand” adlı ikinci single’ını da piyasaya sürdü.

Zimmerman, 2020 yılında Universal Music Group ile bir anlaşma imzaladı ve ilk EP’si “Wherever I Go”yu yayınladı. Bu EP’de yer alan şarkılar Billboard Heatseekers listesinde yer aldı ve sanatçının hayran kitlesinin daha da genişlemesine yardımcı oldu.

2021 yılında Zimmerman, “Pretty Lies” ve “Need To Know” gibi yeni single’lar yayınladı. Sanatçı aynı zamanda CMT’nin (Country Music Television) Next Women of Country Class of 2021 listesine seçildi.

Bailey Zimmerman, etkileyici sesi ve şarkı yazarlığı becerileri ile tanınır. Şarkıları genellikle hayatın gerçeklerine ve insan ilişkilerine odaklanır ve bu nedenle dinleyiciler arasında popülerdir.