Blackpink üyesi Jennie, tam adı Kim Jennie olan Güney Koreli bir şarkıcı, rapçi ve dansçıdır. Jennie, 16 Ocak 1996 tarihinde Güney Kore’nin Seul şehrinde doğdu. Çocukluğunda, YG Entertainment stajyeri olarak eğitim aldı.

Jennie, 2016 yılında Blackpink adlı kız grubunun çıkış yapmasından bu yana grubun bir üyesi olarak faaliyet gösteriyor. Grup, “Boombayah” ve “Whistle” şarkıları ile çıkış yaptı ve o zamandan beri “Playing with Fire”, “As If It’s Your Last”, “Ddu-Du Ddu-Du” ve “Kill This Love” gibi birçok hit şarkıya imza attı.

Jennie ayrıca solo kariyerine de sahip. 2018 yılında “Solo” adlı şarkısı ile solo çıkışını yaptı. Şarkı, Güney Kore’de en çok satan solo şarkılarından biri oldu ve müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı. Jennie, solo kariyerindeki başarısıyla da takdir topladı.

Jennie, ayrıca modada da kendine güveniyor ve birçok defilede ve moda etkinliğinde yer aldı. 2018 yılında Chanel’in elçisi olarak seçildi ve aynı yıl, “Chanel Cruise Collection 2019” defilesinde podyumda yer aldı.

Jennie’nin müzik kariyerindeki başarısı ve güçlü sahne varlığı, onu K-Pop dünyasının en popüler isimlerinden biri haline getirdi.

Jennie’nin fiziksel özellikleri şöyledir:

Boy: 163 cm (5 ft 4 in) Kilo: 50 kg (110 lbs) Saç rengi: Siyah Göz rengi: Kahverengi Ten rengi: Beyaz

  1. Asıl adı Jennie Kim’dir ve Güney Kore’nin Seul şehrinde doğmuştur.
  2. Jennie, moda endüstrisinde de oldukça popülerdir. Chanel ve Hera gibi markaların elçisi olarak görev yapmıştır.
  3. Birçok müzik eleştirmeni, Jennie’nin kendi tarzına sahip bir sanatçı olduğunu ve şarkı sözü yazma konusunda oldukça yetenekli olduğunu belirtmektedir.
  4. Jennie, bir dönem YG Entertainment stajyerlerine İngilizce öğretmenliği yapmıştır.
  5. Jennie’nin aynı zamanda bir aktör olarak da kariyer yapmak istediği bilinmektedir ve 2018 yılında “Blackpink House” adlı reality showda oyunculuk becerilerini sergilemiştir.
  6. Jennie, bir dönem ressam olan büyükannesinden sanat sevgisini almıştır ve resim yapmaktan keyif almaktadır.
  7. Blackpink üyeleri arasında en kısa boylu olan Jennie, 163 cm boyundadır.
  8. Jennie, en sevdiği hayvanın kedi olduğunu ve bir evcil kedi beslediğini sık sık paylaşmaktadır.

Jennie’nin hobileri arasında müzik dinlemek, şarkı yazmak, dans etmek ve moda takip etmek gibi aktiviteler bulunuyor. Ayrıca yoga yapmayı da seviyor.