blank

Asıl adı Marie Ulven Ringheim olan girl in red, Norveçli bir indie pop şarkıcısı-söz yazarıdır. 

16 Şubat 1999‘da doğmuştur. Müziklerinin çoğunu yatak odasında kaydediyor, piyano ve gitar çalabiliyor. Annesi ve babasının ayrılışından sonra kız kardeşleri ve annesiyle sıkıcı ve sessiz bir yer olarak tanımladığı bir kasabada büyüdüğünü söylüyor, müzik sevgisine de dedesi sayesinde başlamış

Şarkı söyleyip gitar çalmaya 13 yaşında başlayan Marie, herhangi bir şirkete bağlı olmadığından müziğini özgürce yapabilmekten gurur duyduğunu söylüyor.

Müziklerini ilk başta SoundCloud adlı müzik uygulamasına yüklemeye başladı. En bilindik şarkılarından biri olan I Wanna Be Your Girlfriend 2016 yılında yayınlandı ve bir ayda beş bin dinlenmeye ulaştı. Kısa sürede kendisine çok büyük ün kazandıran bu şarkıya yaklaşan şarkısı Summer Depression oldu. 2019 yılında ilk ödülünü kazandı.

LGBTİ+ desteği ve şarkı sözleriyle, eşcinsel olduğunu dürüstçe şarkılarına vuran genç sanatçı şunları söylüyor “Önemli olan şu ki, biriyle tanıştığınızda ve ondan hoşlandığınızda kriterleinizin karşınızdakinin cinsiyeti olmaması. Çünkü bu hiçbir şey ifade etmiyor. Önemli olan şey insanların mutlu olması.”

Dürüstlüğü, bağımsızlığı ve içtenliğiyle kısa sürede büyük ilgi toplayan Marie Ulven, King Princess ile işbirliği yapmak istediğini ve Taylor Swift ile şarkı sözü yazmak istediğini söylüyor.