Dünyanın en büyük kız grubu Little Mix dört İngiliz kızdan oluşan X Factor çıkışlı bir gruptur. Her biri X Factor’e solo olarak katıldılar hatta akıllarında bir grupta olmak gibi planları yoktu fakat sonradan bu dört kızın çok uyumlu olacağı fark edildi ve jüriler tarafından sahneye çağrıldılar.

”Siz çocuklar birlikte çalışabilir misiniz?” sorusu üzerine hepsi ”Evet” cevabını verdiler ve o andan itibaren Little Mix grubu kuruldu.

İlk isimleri Rhythmix idi fakat jüriler bu ismin zor bir isim olduğunu söylediler ve ardından Little Mix ismini seçtiler. Rihanna, Katy Perry, Nicki Minaj gibi isimlerin şarkılarını harika bir şekilde coverladılar. Ardından finalde ”Cannonball’‘ söyleyerek vokalleriyle harika bir iş çıkartmış oldular. Finale kaldılar ve X Factor’ü kazanan ilk grup olarak tarihe ilk defa burada adlarını yazdırdılar.

//Grup Üyeleri//

Jade Thirlwall

Tam Adı: Jade Amelia Thirlwall
Sahne Adı: Jade Thirlwall
– 27 yaşında
– Dans edebiliyor, şarkı söyleyebiliyor, nefes kontrolü gibi teknikleri de oyunculuğu kadar çok iyi.
– Aynı zamanda oldukça zeki bir insan. Siyasi, politik, insan hakları savunma gibi konularda oldukça başarılı biri.

Perrie Edwards

Tam Adı: Perrie Louise Edwards
Sahne Adı: Perrie Edwards
– 26 yaşında
– Dans edebiliyor, şarkı söyleyebiliyor, gitar çalabiliyor, çok güçlü bir sese sahip, yüksek notalara çok rahatlıkla ulaşabiliyor.

Jesy Nelson

Tam Adı: Jessica Louise Nelson
Sahne Adı: Jessica Nelson
– 28 yaşında
– Dans edebiliyor, şarkı söyleyebiliyor, beatbox yapabiliyor, sesini titreştirerek şarkı söyleyebiliyor ve duygusal şarkılara eşsiz bir duygusallık katıyor.

Leigh-Anne Pinnock

Tam Adı & Sahne Adı: Leigh-Anne Pinnock
– 28 yaşında
– Dans edebiliyor, şarkı söyleyebiliyor, rap yapabiliyor.

– Modaya oldukça ilgili, harika bir giyim tarzı var, kendi bikini markasını çıkarttı, Tumblr’da moda blogu var.
Peki Ne Gibi Zorluklarla karşılaştılar?

Öncelikle bildiğiniz üzere kız grupları hiçbir mantığı olmamasına rağmen erkek gruplarına göre daha da az değer görüyorlar. Bu da onları etkileyen faktörlerden biriydi. Buna rağmen çıkış şarkıları olan ”Wings” yüksek satış gerçekleştirdi ve ilk albümleri olan DNA albümü dünya çapında şu anda en çok satan batılı kız grubu albümleri arasında ilk dörtte. Daha ilk albümlerinden itibaren kendi şarkılarını kendileri yazmaya başladılar. Harika vokal, dans ve performanslarının yanında kendi şarkılarını da yazmaları çok yönlü bir grup olduklarının kanıtıydı.

SYCO

Sanırım olabilecek en kötü şey buydu. SYCO şirketi adı altındaydılar ve birçok olumsuz şeye maruz kaldılar. SYCO şirketi kızlara asla reklam yapmadı, desteklemedi, LGBT+ klipleri çekmelerine izin vermedi. 2018 yılında ”Only You’‘ klibi hariç. Kızlara gereken değeri vermeyip sürekli arka plana attılar ve erkek gruplarıyla daha da çok ilgilendiler.

Kızların ”Salute” döneminde Amerika’da birkaç konser tarihi vardı üstelik bu konserlerin hepsi SOLD OUT olmuştu. Buna rağmen konserleri iptal ettiler, sonuç olarak Amerika’da patlayıp büyümelerine izin vermediler ve bahane olarak ”3. Albüme hazırlanacaklar.” dediler.

Kızlar, yeni şarkılarının Amerika’daki başarısına yorum yapıyolar… https://www.instagram.com/p/B-PyYD8nM0l/?utm_source=ig_web_copy_link

Radyo sunucuları gibi reklam yapabilecek kişilerle flörtleşmeleri ve daha bu tarz şeyleri kızlardan istediler fakat kızlar bunları reddetti.

Bazı önemli ve büyük sanatçıların konser açılışlarına sanatçılar tarafından katılmaları istendi fakat şirketleri bu teklifleri geri çevirerek tanınmalarına yine engel oldular.

Birçok klipleri başka ülkelerde kısıtlı şekilde yayınlandı. Günler, haftalar sonra dünya çapı görüntülenmeye açıldı ki bu da onların izlenmelerinin düşmesine sebebiyet yarattı. Çünkü inanlar YouTube’dan izleyemediklerinden başka sosyal ağlardan paylaşılan görüntülerden videolara ulaşabildiler.

Mesela ”Secret Love Song” döneminde birçok fandom desteğe hazır olduğunu ve izlenime yardım edeceklerini söylediler ama video çıktığı gibi birçok ülkeden erişime engellenip günler sonra yeniden açılmıştı. Zaten kaldırıldığından insanlar çoktan başka yerlerden izlemişlerdi bile.

ZAYN MALIK VE PERRIE İLİŞKİSİ

Perrie ve Zayn, X Factor dönemlerinden beri flörtleşiyorlardı. İlişkileri açıklandıktan sonra Perrie, Zayn’nin hayranları tarafından çok fazla nefrete maruz kaldı. Bu durum grubu da etkiledi haliyle. Sırf nefret kusan ”hayranlar” yüzünden yemediği tehdit kalmadı.

Doğum gününde ”Öl Perrie” tagleri dünya gündemine bile sokuldu! 2013 döneminden şu ana kadar çıkardıkları en iyi albüm olan ”Salute” albümünün başarısız olmasına yol açtı bu.

Little Mix’in hem en zirve hem de en başarısız dönemi olan bu dönem birçok kız gruplarından çok daha fazla başarı elde etti. Albüm batıda en çok satan kız grubu albümleri arasına girdi.