Mae Muller, 26 Ağustos 1997’de İngiltere’nin Londra şehrinde doğmuştur. İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdır. Müzik kariyeri, SoundCloud ve YouTube gibi çevrimiçi platformlarda yayınladığı şarkılarla başladı.

2018’de, Capitol Records ile anlaşma imzalayan Muller, ilk single’ı “The Hoodie Song” ve “Leave It Out” şarkılarını yayınladı. 2019 yılında Muller, “Busy Tone”, “Anticlimax”, “Dickhead” ve “Therapist” şarkılarını yayınladı.

2020’de Muller, “I Don’t Want Your Money” adlı single’ını ve “No One Else, Not Even You” adlı EP’sini piyasaya sürdü. Aynı yıl, “So Annoying” ve “HFBD” adlı single’larını yayınladı. Muller, 2021 yılında “Dependent” adlı single’ını yayınladı ve “Mae Muller No One Else, Not Even You” adlı mini albümünü piyasaya sürdü.

Müzikal tarzı R&B, pop ve soul öğeleri içermektedir. Sözlerinde genellikle aşk ve ilişkiler hakkında konuşur ve samimi ve dürüst bir söyleyişi vardır.

Mae Muller, 2023 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İngiltere’yi temsil edecek. Eurovision Song Contest resmi YouTube kanalı üzerinden yayınlanan bir video ile duyurulan bu karar, hayranları tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.