Karol G, Kolombiyalı bir şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. Kariyerine ilk adımını 2012 yılında “301” adlı single’ı ile atan Karol G, 2017 yılında çıkardığı “Unstoppable” albümü ile büyük bir çıkış yakaladı. O dönemden bu yana, Latin müzik dünyasında önemli bir isim haline geldi ve birçok ödüle layık görüldü. 2020 yılında dünya çapında büyük bir üne kavuşan “Tusa” şarkısı ile Billboard Hot 100 listesinde 42 hafta boyunca yer aldı. Latin müzik dünyasındaki popülerliği, hareketli ve eğlenceli şarkıları ve enerjik performansları sayesinde artmaya devam ediyor. Karol G, ayrıca birçok Latin müzik ödül töreninde sahne alarak, hayranlarına unutulmaz anlar yaşatıyor.


Karol G, özel hayatı hakkında oldukça korumacıdır ve genellikle aşk hayatı hakkında çok fazla bilgi paylaşmaz. Ancak, 2017 yılında şarkıcı Anuel AA ile ilişkisi olduğunu açıklamıştır ve ikili, sosyal medyada birbirlerine sık sık romantik mesajlar yazarak hayranlarına duygusal anlar yaşatmaktadır.

Karol G, hayranları tarafından sevilen bir kişiliğe sahiptir. Çok çalışkan, disiplinli ve yaratıcı bir sanatçı olarak tanınmaktadır. Ayrıca, hayırsever çalışmalarıyla da bilinmektedir ve dezavantajlı gruplara yardım etmek için çeşitli organizasyonlara destek vermektedir.

Karol G’nin boyu yaklaşık 1.60 metre (5 fit 3 inç) ve kilosu ise yaklaşık 54 kilogram (120 pound) olarak tahmin edilmektedir.

Karol G’nin hayatı hakkında bilinmeyen birçok özellik vardır. Örneğin, kendisi üç dil bilmektedir: İspanyolca, İngilizce ve Portekizce. Ayrıca, Karol G, ilk kez “Unstoppable” albümüyle büyük bir çıkış yakalamadan önce birçok müzik yarışmasına katılmış ve başarısız olmuştur. Bu zorlu deneyimlerden sonra pes etmeyen Karol G, kariyerine odaklanmaya devam etmiştir.

Karol G’nin hobileri arasında at binmek, tenis oynamak ve resim yapmak yer almaktadır. Ayrıca, sokak sanatı ve grafitiye olan ilgisi nedeniyle kendisi de birçok kez duvar resimleri yapmıştır.

Karol G’nin bilinen bir fobisi yoktur ancak sık sık uçak yolculuğundan korktuğunu ve uçağa binmeden önce zorlandığını açıklamıştır. Ayrıca, köpeklere olan sevgisiyle de bilinmektedir ve kendisinin birkaç köpeği bulunmaktadır.