Kenzonkinboum Fonji, 2000 veya 2001 yılında Minneapolis, Minnesota’da doğmuştur. Dört yaşındayken annesi, babası ve kardeşi ile birlikte Kamerun’a taşınmıştır. Kamerunlu bir Amerikalı olan Libianca, Afrobeats tarzında müzik yapan bir şarkıcıdır.

Libianca, 2021 yılında Amerikan TV programı The Voice’un 21. sezonuna katıldı ve Blake Shelton tarafından koçluk yapıldı. Yarışmada ilk 20’ye kalmayı başardıktan sonra elendi. Ardından, “Everything I Wanted” ve “Woman” şarkılarını West Side Creative Agency aracılığıyla single olarak yayınladı.

Libianca, 2022 yılında 5K Records ve Sony ile anlaşma imzaladı ve aynı yılın Aralık ayında “People” adlı şarkısını yayınladı. Şarkı, Libianca’nın kendisinde bulunan “cyclothymia” isimli bir rahatsızlıktan esinlenerek yazılmıştır. “People” şarkısı, ABD Billboard Afrobeats listesinde ikinci sıraya kadar yükselmiştir ve sosyal medyada popülerlik kazanmıştır.

Afrobeat müzik tarzında yaptığı şarkılarıyla tanınan Libianca Kenzonkinboum Fonji, son single’ı “People” ile büyük bir başarı elde etti. Şarkı, kısa sürede 150 milyondan fazla dinlenme sayısına ulaştı ve Birleşik Krallık Afrobeats listesinde sekiz hafta boyunca bir numarada kaldı. 22 yaşındaki şarkıcı, şarkıda yer alan sözlerde bahsi geçen nadir bir ruh hastalığı olan “cyclothymia” ile mücadelesini dile getiriyor. Şarkının başarısı sayesinde hayatının bir anda değiştiğini söyleyen Libianca, artık Kamerunlu bir sanatçı olarak müzik dünyasında kendine yer edinmiş durumda.