blank

Michele Morrone 3 Ekim 1990, İtalya/Melegnano kasabalı şarkıcı, oyuncu ve modeldir. Terazi burcudur.

Babasını on üç yaşında kaybetmiş sanatçının üç ablası, bir de erkek kardeşi vardır.

Yoksul bir çocukluk geçirip garsonluk gibi çeşitli meslekler yaparak Teatro Fraschini Di Pavia’de tiyatro eğitii aldı, modellik ve şarkıcılık da yapıyor.

2014 yılında Lübnanlı moda tasarımcısı Rouba Saadeh ile evlenen ve bu evlilikten iki tane oğlu olan Morrone, eşiyle dört yıl beraber kaldıktan sonra boşandı. Bu boşanmadan sonra ağır bir depresyon süresi yaşayan sanatçı konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı:

Bir buçuk yıl öncesine kadar her şeyden vazgeçmek üzereydim. Hiçbir şey yapmak istemiyordum. Eşimden boşandıktan sonra ciddi anlamda depresyona girdim. 1000 kişilik bir köyde bahçıvanlık yaptım çünkü cebimde beş kuruş param yoktu. Ama hayat tuhaf, kader önünüze doğru treni çıkardığında güçlüysen seni kabul ediyor. Daima kendine inan… HER ZAMAN.

Eşiyle hala görüşmeye devam ediyor ve çocuklarına zaman ayırmaktan geri kalmıyor.

2020 Haziran ayında vizyona giren 365 Gün filmi ve onunla yaklaşık zamanlarda çıkan Dark Room albümü her geçen gün ününe ün katıyor.

Her ne kadar filmindeki cesur sahneler insanları yanıltabilecek olsa da, kendisi hayvan sever, alçak gönüllü, yardım sever ve insan haklarına saygılı hareketleriyle ilgileri üzerine çekmeye devam ediyor.