Sizde yaza farklı bir tarzda girmek istiyor musunuz? İş, okul, projeler, sınavlar derken çok sıkıldık biliyorum ve işte yepyeni bir tarzı deneyimleyerek, fazla sıkmadan ve merak edilenlerden bahsedeceğim.

Boxbraids ( twist, cornrows gibi çeşitleride var) olarak bilenen bu saç örgüleri son zamanlarda oldukça popüler. Bir gün ansızın yaptırma hevesiyle Eskişehir’e gittim ve Boxbraids (hair design) adında muhteşem bir yer buldum. Sabah 9 -10 arası başladığımız örgüler saat 3 – 4 arası bitti.

Nasıl yıkıyorsun? Zor olmuyor mu? Kaç gün kalacak bu? gibi bir sürü soru soran oldu. Normalde 2-3 ay kadar dayanabiliyor ama kişinin saç inceliğine, kalınlığına kısacası tipine göre değişebiliyor. Yıkamasına gelecek olursak da yağ içermeyen şampuanla saç kremi kullanmadan saç diplerini ortasını ve uçlarını yıkıyorum. Hemen kurumaması nedeniyle yaz aylarında kullanılmasını öneririm. (yarım saat yada 1 saat arası değişiyor) Yağlanma asla olmadı. Kullanışına gelecek olursak ilk 4 gün filan yatmakta rahatsız olabilirsiniz fakat gitgide alışıyorsunuz. Saçlarınız zamanla oturuyor zaten.

Afrika örgüsü yaptırmak istiyorum fakat saçlarım kısa diyorsanız merak etmeyin sentetik saç sayesinde örgüleriniz hem uzun olup hemde istediğiniz renkte olabiliyor ve bunun için saçınızı boyatmaya gerek kalmıyor.

Saçı uzunlar için gerçekten kurtarıcı. Rahat kullanımı var düzleştir, topla yandan çıktımı acaba derdi olmadan bazen toka bile kullanmadan toplayabiliyorsunuz. Saç dökülme konusuna gelirsek normalde ne kadar dökülüyorsa o kadar dökülüyormuş. Bu konuda endişelenmenize gerek yok.

Saçlarınız çok işlem görmüşse ve biraz dinlendirmek istiyorsanız kendine gelmesi için yaptırabilirsiniz. Benim deneyimlerim bu kadar .Siz yaptırdınız mı ? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.