Yakın bir zamanda Jessie Ware’in sunduğu Table Manners programına katılan Liam Payne, grupta olduğu zamanın ve onun getirdiği şöhretin sağlıksız olduğu ve onun toplumdan uzaklaşmasına sebep olduğunu itiraf etti.

“Grubun dağılması başta korkutucuydu, ama bunun durmasına kesinlikle ihtiyacım vardı. Beni öldürebilirdi. Durdurma tuşu yoktu. Hayatlarımız üstünde kontrolümüz yoktu. Tamamen hayatımın kontrolünü kaybetmiştim. Kesinlikle fazla çalıştık… Kişisel hayatım yoktu. Kendim hakkında hiçbir şey öğrenmedim.”

Grubun dağınık programı hakkında da detaylar verdi ve daha şarkı yazıp kayıt yapmadan biletleri satılan turneler olduğunu söyledi. Grubun getirdiği stresi aşmak için terapiye gittiğini ekleyen Liam, bunun ona içindeki boşluğun ne kadar büyük olduğunu farkettirdiğini söyledi.

“Bir defasında terapiye gittiğimi hatırlıyorum ve adam bana ‘ne yapmak istersin?’ diye sorduğunda ‘bilmiyorum, hiçbir fikrim yok’ dedim.”

Diğer grup üyeleriyle olan ilişkisiyle ilgili sorularaysa önceden verdiği röportajlardaki cevabını tekrarladı ve grup arkadaşlarıyla grup dışında çok fazla ortak noktaları olmadığını söyledi.

“Hiçbirine karşı kötü bir düşüncem yok. Herkes işine gider, iş yerinde birlikte olduğun insanlar vardır ama onları işten sonra görmezsin.” dedi. “Artık birlikte yaptığımız bir iş yok. Harry Styles gibi biriyle mesela, ortak bir noktam yok.”

Tıklayarak konuşmanın tamamını dinleyebilirsiniz.

https://play.acast.com/s/tablemanners/s8ep2-liampayne