Miley Cyrus, Billie Eilish ile çalışmak istiyor.

‘Flowers’ şarkısının sahibi, 21 yaşındaki şarkıcının hayranı olduğunu belirtiyor ve onun bu genç yaşta kim olduğunu ve olmak istediği sanatçıyı tam olarak bildiğini “etkileyici” buluyor.

Pazar Mirror gazetesine konuşan Miley, “Billie Eilish’i kesinlikle seviyorum… şu anda oradaki en cool sanatçılardan biri,” dedi.

“Beni çok etkileyen şey, o zaten otantik bir sanatçı. Tam olarak anlatmak istediği hikayeyi ve çalışmalarında ifade etmek istediği mesajı çok iyi biliyor. Ona tamamen hayranım.

“Ben onun yaşındayken, hangi tür bir sanatçı olduğumu bilmiyordum ve hala başkalarının etkisindeydim. Ama o tam olarak kim olduğunu biliyor ve bu sadece çok etkileyici.”

Miley ve Billie, şu ana kadar işbirliği hakkında “konuşmalar” yapmamış olsalar da, 30 yaşındaki yıldız, ‘bad guy’ şarkıcısının dilek listesinin en üstünde olduğunu itiraf etti.

Miley, “Şu anda oradaki tüm sanatçıları düşündüğümde, kesinlikle çalışmak istediğim kişilerin listenin başında geliyor. Şimdiye kadar herhangi bir görüşme olmadı. Ama kesinlikle açık bir konu,” diye ekledi.

Miley daha önce Stevie Nicks, Dolly Parton – tanrı annesi -, Dua Lipa, Britney Spears ve Ariana Grande gibi ünlü isimlerle işbirliği yapmıştı, ancak Billie, 2019’da diğer sanatçılarla işbirliği fikrinin kendisini “kafasında dolaştırdığını ve tuhaf hissettirdiğini” söylemişti.

Ancak o zamandan beri Vince Staples ile ‘+Burn’ ve Labrinth ile ‘Never Felt So Alone’ gibi çalışmalar yapmış, bu nedenle ‘Wrecking Ball’ şarkıcısıyla kayıt yapma fikrine açık olabilir.